جلسه تودیع و معارفه

شناسه نوشته : 22888

1396/07/26

تعداد بازدید : 155

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان قم، مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی در سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی، به تشریح فعالیت‌ مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در استان قم پرداخت و گفت: با توجه به ظرفیتی که استان قم دارد باید توجه ویژه‌ای به آن شود و امیدواریم که هر مدرسه علمیه در هر منطقه تبدیل به یک قطب علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی شود

وی با بیان این‌که استان قم از اخرین استانی‌هایی بود که حوزه علمیه خواهران در آن فعال شد اظهار کرد: باتوجه به وجود جامعه‌الزهرا(س) در قم که خواهران طلبه در آن مشغول تحصیل بودند، اولویت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در تاسیس مدارس، استان‌ها و شهرستان‌هایی بود که مدارس علمیه خواهران در آن‌ها وجود نداشت.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای صالح ضمن بیان این که شهرقم معدن علم می باشدابراز داشتند: علم از قم  به ساير بلاد منتشرخواهد شد،امام صادق(ع)مي فرمايند: در آينده علم از كوفه پنهان مي شود و در شهري به نام قم درآخرالزمان مستقر مي شود و معدن علم در قم خواهد بود،اين معدن بودن به گونه اي است كه علم از قم به تمام دنيا منتاشر خواهد شد و خداوند اهل قم را قائم مقام حجت قرار خواهد داد به گونه اي كه اگر قم نباشند زمين و زمان به هم خواهد ريخت.

ایشان بیان داشتند بر مبنای این حدیث ما باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم و حوزه های علمیه استان قم را به هدف مطلوب برسانیم.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین قندی، مدیر سابق حوزه علمیه خواهران استان قم ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های مدیر حوزه‌های علمیه خواهران به بیان روایتی از امام صادق(ع)‌مبنی بر این‌که قم منشا انتشار نور هدایت و ابلاغ پیام دین به جهانیان می‌باشد، گفت: باید همه تلاش خود را برای بالا بردن و پشرفت حوزه‌های علمیه خواهران به کار ببندیم.

در پایان این مراسم نیز از زحمات و تلاش‌های حجت‌الاسلام والمسلمین قندی تقدیر شد و حجت‌الاسلام والمسلمین صالح به عنوان مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم منصوب گردید.

اوقات شرعی

امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶
۱۰ جمادى الثاني ۱۴۳۹