آغاز پذیرش

شناسه نوشته : 23806

1396/11/01

تعداد بازدید : 185

آغاز پذیرش
معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم: آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران استان قم برای سال تحصیلی 98-97

 

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم از آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران برای سال تحصیلی 98-97  خبر داد.

سرکار خانم لیلا آژیر معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم با اشاره به آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: ثبت نام ورودی سال تحصیلی 98-97 از تاریخ سوم بهمن ماه همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب‌کبری(س) آغاز و به مدت 28روز بصورت اینترنتی و حضوری در مدارس ادامه خواهد داشت.

وی افزود: پذیرش طلاب به دو صورت، خرید کارت و ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران با نشانی www.whc.ir  و بصورت حضوری در مدارس انجام خواهد شد.

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم به فعالیت مدارس، این استان اشاره کرد و خاطر‌نشان ساخت: در این مدیریت 12 مدرسه در مقطع سطح دو (دو مدرسه در مقطع سیکل) پنج مدرسه در مقطع سطح سه و دو مدرسه در سطح چهار مشغول به فعالیت هستند‌.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به مهم‌ترین فعالیت‌های معاونت آموزش استان قم اشاره کرد و اظهار داشت: همکاری در پذیرش، نقل و انتقال طلاب، تغییر دوره، جذب و ارزیابی اساتید، المپیادهای علمی، فارغ‌التحصیلی طلاب، برگزاری دوره‌های ارتقائی اساتید، برگزاری آزمون‌های ورودی در دو مقطع سطح سه و چهار از جمله فعالیت‌های این معاونت است.

سرکار خانم آژیر با اشاره به آمار انتقالی طلاب به شهر قم، با توجه به شرایط خاص آن گفت: از بدو تاسیس مدیریت استان قم در سال 91 بیش از صدها طلاب از تمام کشور با مساعدت مدارس به ادامه تحصیل خود در این شهر پرداختند.

وی ادامه داد: امیدواریم که با تامین مکان مناسب برای مدارس بتوانیم همکاری و مساعدت لازم را برای طلابی که درخواست میهمانی در مدارس قم دارند، را داشته باشیم‌.

ایشان ابراز نمود: مدیریت استان قم به دلیل موقعیت خاص فرهنگی علمی، از اساتید برجسته و توانمندی برخوردار است که در صورت نیاز استان‌های دیگر در زمینه ارزیابی اساتید، مساعدت لازم به عمل خواهد آمد.

وی گفت: امیدواریم که بتوانیم با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های ارتقایی علمی و اخلاقی زمینه‌ساز رشد هر چه بیش از پیش  اساتید را فراهم آوریم.

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم به کارگیری و جذب طلاب فارغ‌التحصیل سطح 3 در مدارس این استان را به عنوان استاد، یکی از سیاست‌های اصلی این معاونت برشمرد.

سرکار خانم آژیر تصریح کرد: این مدیریت با دارا بودن مرکز تربیت مدرس، تربیت کننده اساتید مورد نیاز کل کشور در رشته‌های فلسفه، مطالعات، تفسیر و مدرسی ادبیات عرب و ... می‌باشد که این طلاب بعد از طی دوره تحصیل در این مرکز به عنوان استاد  در مدارس علمیه شهر خود مشغول به تدریس خواهند شد.

ایشان فعالیت مرکز آموزش‌های غیر‌حضوری را در این استان بسیار مفید ارزیابی کرد و گفت: این مرکز در حال حاضر با 2 هزار نفر طلبه در مقطع سطح2 و‌930 نفر در مقطع سطح3 مشغول به فعالیت است.

وی ادامه داد: طلاب سطح3 این مرکز در سه رشته تفسیر و علوم قرآن، فقه و اصول و تاریخ مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم در پایان به کمبود منابع مالی در این استان اشاره کرد و ابراز نمود: برگزاری دوره‌های ارتقائی برای طلاب مانند کارگاه‌های ادبیات عرب، فقه و اصول‌، تفسیر و‌..... یکی از مهم‌ترین اهداف این معاونت است که زمینه‌ای برای کاربردی نمودن دروس است که امید است با تامین اعتبار این مهم فراهم آید.

اوقات شرعی

امروز : جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷
۴ شعبان ۱۴۳۹