حضور مدیر حوزه علمیه قم در مدرسه حضرت خدیجه

شناسه خبر : 49966

1396/08/08

تعداد بازدید : 47

حضور مدیر حوزه علمیه قم در مدرسه حضرت خدیجه
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم‌ عنوان کرد:هدف اصلی طلاب باید تحصیل در علم باشد .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم هدف اصلی طلاب را تحصیل در علم بیان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای صالح مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم  بعد از اقامه نماز در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه(س) خطاب به طلاب  تصریح کرد:یکی از اهداف طلاب تحصیل در علم می باشد.

وی با اشاره به حدیث قدسی که خداوند متعال می فرمایند:من در کنار گمانی هستم که بنده ام نسبت به من دارد، افزود:این حدیث با صراحت به دید مثبت و دید منفی انسان وآثار آن اشاره می کند، اگر گمان مثبت داشته باشیم همان  پیش می آید و با العکس اگر گمان منفی داشته باشیم همان نگاه منفی برایمان پیش خواهد آمد .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم به اشاره به حدیث دیگری که می فرماید :الدنیا محفوفه بالبلا :دنیا پیچیده شده در بلا خاطر‌نشان ساخت بعضی افراد مدام در حال شکایت از وضعیت زندگی خود می باشند وچون نگاه مثبت در زندگی چنین افرادی وجود ندارد همیشه مسایل منفی برایشان پیش می آید.بنابر این ما در حوزه باید نسبت به دروس نگاه خوش بینانه داشته باشیم.

وی ضمن بیان ارتباط طلاب با جامعه ابراز کرد: داشتن حسن خلق و ارتباط موثر با مردم در همه اقشارباید وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح ادامه داد: طلاب در کنار  تحصیل با ید با جامعه در ارتباط داشته باشند تا بتوان مشکلات و دغدغه های جامعه را درک کنند .

مدیر حوزه خاطر نشان ساخت: حوزه فارغ التحصیل ندارد طلاب در مسیر علم، بسیار صبور باشند،همچنین در کنار تدریس،تحقیق وتبلیغ، تحصیل در علم را ادامه دهند.

ایشان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری (حفظه الله )که فرمودند: ما طلبه درس خوان فاضل می خواهیم،فرمودنداینکه هدف اصلی همه طلاب باید درس خواندن باشد ودیگر برنامه ها و فعالیت ها جزءاهداف فرعی قراربگیرد.

لازم به ذکر است مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم در ابتدای این بازدید این مدرسه از نزدیک از روند امور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی طلاب مطلع و پیشنهاداتی ارائه داشت.