حجت الاسلام بهجت پور

نشست مشترک حوزه های علمیه استان قم و کاشان برگزار شد

شناسه خبر : 61038

1397/03/13

تعداد بازدید : 243

نشست مشترک حوزه های علمیه استان قم و کاشان برگزار شد
ما باید تدبیر فشرده ای برای تقویت این مجموعه و رساندن شان به نقطه اوج باشیم تا بتواند تابلوی کل حوزه های علمیه شیعه در سطح دنیا باشد.

نشست هم اندیشی مدیران حوزه های علمیه استان قم، با حضور مدیر محترم مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور و 30 تن از مدیران و نخبگان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مدارس استان قم برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام بهجت پور با توجه به موقعیت خاص و حساس حوزات علمیه خواهران استان قم بر فرصت ها و ظرفیت های موجود در حوزه علمیه قم تأکید کردند و فرمودند : ما باید تدبیر فشرده ای برای تقویت این مجموعه و رساندن شان به نقطه اوج باشیم تا بتواند تابلوی کل حوزه های علمیه شیعه در سطح دنیا باشد.

ایشان با متفاوت دانستن تصمیم سازی و تصمیم گیری خواستار مشارکت تمام بخش های بدنه حوزه در تصمیم گیری شدند و در این راستا حوزه علمیه ایی را موفق خواندند که عموم حوزویان با هم به نتیجه برسند.

وی در همین رابطه با اشاره به شبکه اجتماعی کوثرنت عنوان کردند: در گروه های کوثر نت بیش از 105 هزار طلبه وجود دارد که روزانه حدود 300 پیام در رابطه با طرح و ایده هایشان و انتقادات و پیشنهاداتی که دارند مطرح می کنند که سعی می کنم تمامی نظرات را مطالعه کنم.

حجت الاسلام بهجت پور با نامیدن سال 97 با عنوان (سال رفع مشکلات) خواستار تغییر و رفع مشکلات متون آموزشی شد و دستور دادند: کل متون به گروه های تخصصی فرستاده شود تا این متون متناسب با 14 جلسه درسی باشد نه بیشتر.

وی در ادامه با انتقاد از جزیره ای عمل کردن معاونت ها بیان داشتند: اینکه هر کدام از معاونت ها کار خودش را بدون هماهنگی با معاونت های دیگر انجام دهد صحیح نیست، باید از کل مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران یک صدا بیرون بیاد.

مدیر مرکز مدیریت خواهران تصمیم سازی و مشارکت در تصمیم سازی و هماهنگ سازی را جزء قطعی ترین اقداماتی که در سال 97 انجام خواهند داد خواندند و در این رابطه به تشریح ایده مدرسه محوری پرداختند و گفتند: مدرسه محوری در مقابل استاد محوری و استان محوری است. دختران ما باید نقش اجتماعی داشته باشند و فعالیت های خودجودش انجام دهند. شما برنامه ریزی کنید و بجوشید و برای اینکه بچه ها به نتیجه برسند برنامه بریزید و ما هم پشتیبانی خواهیم کرد.

ایشان با اشاره به مشکلات پیش رو در بحث مدرسه محوری عنوان کردند: یکی از مشکلات در بحث مدرسه محوری تفاوت درجه علمی کادر علمی و مدیران مدارس خواهد بود که برای رفع آن باید کادر علمی و اساتید مدارس را رشد دهیم تا بتوانند نقش شان را به خوبی انجام دهند.

حجت الاسلام بهجت پور در انتها با بیان اهداف ایده مدرسه محوری مبنی بر رشد و تربیت طلاب تأکید کردند: ما می خواهیم حوزه را به اصالت هایش نزدیک کنیم، بنابراین وقتی بحث مدرسه محوری شکل بگیرد. استان و مرکز و شورای سیاست گذاری به تبع آن شکل خواهد گرفت نه بالعکس، توزیع مأموریت، اشباع مأموریت، اشباع بودجه، ظرفیت سازی از داخل خود مدرسه خواهد بود. این اصل ایده مدرسه محوری است.

گفتنی ست در ادامه جلسه مدیران مدارس قم و کاشان و نیز نخبگان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی به طرح ایده ها و مشکلات و بیان نقطه نظرات و پیشنهادات شان پرداختند.

 

اخبار مرتبط

نشست هم اندیشی مدیران مدارس استان قم و کاشان برگزار شد

نشست مشترک معاونان مدیریت استان قم برگزار شد

ضیافت افطاری به میزبانی مدیریت استان قم برگزار شد

نشست مشترک نخبگان مدارس استان قم و کاشان برگزار شد