نشست هم اندیشی مدیران مدارس استان قم و کاشان برگزار شد

شناسه خبر : 61376

1397/03/23

تعداد بازدید : 249

نشست هم اندیشی مدیران مدارس استان قم و کاشان برگزار شد

نشست هم اندیشی مدیران مدارس استان قم و کاشان با حضور مدیر محترم مرکز مدیریت خواهران حجت الاسلام بهجت پور و مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم حجت الاسلام صالح برگزار شد.

 

خانم نوری مدیر مدرسه صالحات قم در ابتدا با تشریح اهداف تأسیس مدرسه صالحات گفتند: این مدرسه با نظام آموشی متفاوت با نظام آموزشی جاری و با رویکردی جدید شروع به کار کرده است. و یکی از ویژگی های آن حاکمیت تربیت و تهذیب بر تعلیم است. و حاصل این نوع نظام اموزشی باید بانوان فرهیخته ایی باشد که در عرصه خانواده نیز بعنوان افراد موفق شناخته شوند، بنابراین در کنار درس هایی که به صورت عمیق و با رویکرد نسبتا سنتی و با روش های امروزی می خواهد که اعمال بشود و بخشی از آن ساعات را برای کسب مهارت های زندگی در عرصه های فردی و خانوادگی و اجتماعی عهده خواهد داشت.

 

ایشان در ادامه تسمک به فقه سنه را راه حل بسیاری از مشکلات عرصه زنان در سطح کشور و بین الملل خواندند و خواستار ورود بانوان طلبه توانمند در این عرصه شدند.

 

خانم نوری در انتهاء از رویکرد تعمیق معارف، تدریس دروس سنتی با متد جدید و توجه جدی به مباحث خانواده در این مدرسه نام بردند و تأکید کردند برای برنامه ریزی نباید با شتابزدگی عمل کرد.

 

در ادامه نشست مدیران، مدیر مرکز تربیت مدرس قم با اشاره به هدف تأسیس مرکز تربیت مدرس مبنی بر تربیت اساتید مناطق محروم گفتند: از آن جایی که نیاز مناطق تا حدودی بر طرف شده است، می توان از ظرفیت تربیت مدرس برای تربیت نیروی انسانی در راستای هدف مدرسه محوری استفاده کرد.

 

خانم سائری مدیر مدرسه آمنه نیز در خصوص طرح مدرسه محوری خواستار اعتماد به مدیران مدارس شدند و خاطر نشان کردند طرح مدرسه محوری می تواند مدارس را به رقابت کیفی سالم برساند.

 

همچنین ایشان آموزش های ضمن خدمت مدیران و اساتید را در راستای هدف آموزش پژوهش تربیت مدار نخواندند و خواستار تجدید نظر جدی در نحوه برگزاری آن شدند.

 

خانم شاهمرادی مدیر مدرسه جعفریه نیز به جذب نخبگان و دانش آموختگان فارغ التحصیل به سمت ارگان ها و مؤسسات آموزشی دیگر بخاطر بودجه ناکافی مدارس اعتراض کردند و در ادامه خواستار تفهیم مشترک از برنامه های مرکز مدیریت شدند.

 

در ادامه خانم حسنارودی مدیر مدرسه مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت زینب کبری کاشان نیز به مهارتی نبودن دروس سطح 2 و 3 اشاره کردند و تشکیل تیم علمی برای بررسی متون آموزشی این 2 را ضروری دانستند.

 

خانم آقایی زاده مدیر مدرسه حضرت خدیجه (س) نیز نکاتی را در مورد نحوه پذیرش طلاب را بیان کردند و گفتند: اعلام ظرفیت قبل از انجام مصاحبه متقضایان باعث شده تا ما بخاطر تکمیل ظرفیت مجبور شویم حتی افرادی که قابلیت پذیرش در حوزه را ندارند را ثبت نام کنیم.

 

ایشان در انتها با اشاره به بحث مدرسه محوری خواستار دادن وسعت اختیار در بحث پذیرش مدارس شدند تا حتی کسانی که قابلیت طلبه شدن را دارند ولی بخاطر نداشتن امتیازات کافی از پذیرش محروم می مانند را ثبت نام کنند.

 

گفتنی است نشست مدیران در راستای جلسه معاونان و نخبگان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مدارس استان قم و کاشان در اردوگاه نرجس خاتون و به صرف ضیافت افطار برگزار شد.

 

اخبار مرتبط

نشست مشترک حوزه های علمیه استان قم و کاشان برگزار شد

نشست مشترک معاونان مدیریت استان قم برگزار شد

نشست مشترک نخبگان مدارس استان قم و کاشان برگزار شد

ضیافت افطاری به میزبانی مدیریت استان قم برگزار شد