نخستین کافه کتاب حوزه های علمیه خواهران در قم افتتاح شد.

شناسه خبر : 62154

1397/04/16

تعداد بازدید : 140

نخستین کافه کتاب حوزه های علمیه خواهران در قم افتتاح شد.
نخستین کافه کتاب حوزه های علمیه خواهران در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) قم افتتاح شد.

نخستین کافه کتاب حوزه های علمیه خواهران با حضور مدیر، معاونان و دانش­ پژوهان در مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) قم افتتاح شد.

 

معاون پژوهش مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) ضمن اشاره به همکاری دانش ­پژوهان خواهر در راه اندازی کافه کتاب اظهار داشت: طرح کافه کتاب و آماده سازی آن توسط دانش­پژوهان این مجموعه و با هماهنگی معاونت پژوهش صورت گرفته است. طرح نخست، تهیه تجهیزات، دکوراسیون و ... همه و همه از جانب دانش­پژوهان و به عهده آنان بوده است. وی پژوهش را صیرورت و دگرگونی به سوی کمال شمرد و اقدام مبارک دانش­پژوهان در تمام لحظه­های راه­اندازی کافه کتاب را، از گام­های صیرورت و تمرین اخلاق پژوهش دانست.

 

وی هدف از راه اندازی کافه کتاب را مهیا کردن فضایی برای نقد و بررسی مقالات و پایان نامه های نوشته شده توسط دانش ­پژوهان این مجموعه، آموزش تکنیک های پژوهشی، اصول تدوین مقاله و پایان نامه نویسی، ارائه نشست و کرسی توسط دانش­ پژوهان و برگزاری نشست های مسأله یابی و حل مشکلات پژوهشی و دورهمی­ های دوستانه عنوان کرد.

 

هم­ اکنون کافه کتاب توسط شورای چهار نفره مدیریت می شود که در این شورا از هر گرایش تحصیلی، یک نفر به عنوان نماینده عضویت دارد.

 

مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س)، ضمن ابراز خرسندی از تدارک چنین فضای پژوهشی-فکری عنوان کرد: این محیط می تواند در رشد علمی و مطالعاتی طلاب بسیار موثر باشد. همچنین  طلاب پژوهشگر می توانند با مطالبات پژوهشی و برگزاری نشست های مرتبط، در فعال بودن هر چه بیشتر این مکان نقش موثری داشته باشند.

 

وی اظهار امیدواری کرد: امید است "کافه کتاب اندیشه" صرفا جهت مطالعات درسی نباشد، بلکه مطالعه مسائل بروز و در راستای تولید علم و ایجاد انگیزه در طلاب را به همراه داشته باشد. 

 

تا کنون، کارگاه­ها و گفتمان­هایی نظیر مرجع­ شناسی ادبی، بررسی طرح پایان­ نامه و نشست تخصصی مرجع­ شناسی دانش کلام در این کافه برگزار شده است.