نخستین کارگاه آموزش ضمن خدمت اساتید برگزار شد

شناسه خبر : 63607

1397/06/15

تعداد بازدید : 253

نخستین کارگاه آموزش ضمن خدمت اساتید برگزار شد
نخستین مرحله از سلسله کارگاه های آموزش ضمن خدمت اساتید در مرکز تربیت مدرّس حضرت صدّیقه کبری سلام الله علیها برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان قم؛ سرکار خانم کبیری از  اولین دوره از سلسله کارگاه های آموزش ضمن خدمت اساتید در مرکز تربیت مدرّس حضرت صدّیقه کبری سلام الله علیها خبر داد.

 

 معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان قم بیان داشت: این دوره با هدف ارتقاء و بالندگی بینش های تربیتی، اعتقادی و فرهنگی اساتید و کادر مدارس در راستای طرح مدرسه محوری برگزار گردید.

 

ایشان ابراز کرد: این کارگاه با حضور 100 نفر از اساتید و معاونین فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان قم، کاشان و آران بیدگل در نوبت صبح و عصر در چهار کارگاه دایر گردید.

 

خانم کبیری  ضمن ابراز این که اولین کارگاه نوبت صبح که با همکاری مرکز تخصصی مهدویت و دادگاه ویژه روحانیت باتدریس دکتر نصوری با موضوع جریان شناسی انحرافی و مدعیان مهدویت آغاز گردید؛بیان داشت: این استاد به معرفی سرفصل های کارگاه با عنوان مدعیان دروغین مهدویت و امامت، ادعای نیابت خاص، ادعای زمینه سازی ظهور و ادعای ارتباط در قالب مکاشفه، خواب، نسبت، ازدواج، ملاقات و... پرداخت.

 

وی گفت: کارگاه دوم با تدریس دکتر شهبازیان (مرکز تخصصی مهدویت) با موضوع آسیب شناسی اخلاق روحانیت در تبلیغ برگزار شد.

 

در این کارگاه استاد به بیان بایدها و نبایدهای لازم برای اساتید و حوزویان در جریان های اجتماعی سیاسی جامعه، لزوم کارآمدی، بروزرسانی و معنویت گرایی اساتید و کادر حوزه به منظور مقابله با جریانات و شبهات انحرافی و جریان شناسی انحرافی احمد بن الحسن، مهمترین شبهات و راه کارهای پاسخ به آن، آسیب شناسی عدم بصیرت کافی روحانیت در جریان های انحرافی پرداخت.

 

ایشان در ادامه ابراز کرد: کارگاه های عصر با تدریس دکتر حسین پور با موضوع شبهه شناسی اعتقادی محرم و عاشورا آغاز شد.

وی در این کارگاه به پاسخگویی شبهات مربوط به امام حسین علیه السلام و خانواده ایشان، شبهات مربوط به اصل واقعه کربلا، شبهات مربوط به جزئیات حادثه کربلا، شبهات مربوط به شیعیان و ایرانیان و شبهات متفرقه پرداخت.

 

معاون فرهنگی استان قم اظهار کرد: آخرین کارگاه با تدریس دکتر محمدی با موضوع هویت شناسی بیداری اسلامی با بیان سرفصل های جریان شناسی غرب گرایی و ملی گرایی، تاریخچه تمدن اسلامی، علل و زمینه های بیداری اسلامی، آشنایی با سلفی گری و جریان های تندرو و معاصر برگزار شد.

 

ایشان در انتها خاطر نشان کرد: کارگاه های ضمن خدمت اساتید به صورت یک یا دو دوره در هر ترم برگزار خواهد شد.