مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مدرسه فاطمه الزهرا برگزار شد

شناسه خبر : 64582

1397/07/07

تعداد بازدید : 79

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مدرسه فاطمه الزهرا برگزار شد
مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مدرسه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) قم با حضور رزمنده هشت سال دفاع مقدس آقای ارزندی و حجت السلام نجفی از اساتید حوزه برگزار شد.

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) قم با حضور رزمنده هشت سال دفاع مقدس آقای ارزندی و حجت السلام نجفی از اساتید حوزه برگزار شد.

 

در آغاز این مراسم اقای ارزندی به مناسبت هشت سال دفاع مقدس به بیان شاخصه های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که ریشه در تعالیم دین دارد، زیرا این انقلاب، نشات گرفته از عاشورای اباعبدالله الحسین است. از دیگر شاخصه‌های انقلاب، وجود دکترین دفاعی و نخبگان دانشگاهی از جمله شهید محسن رضایی ، شهید مهدی زین الدین، شهید علم الهدی و شهید حسن باقری و ... بود که نقشه جنگ با استکبار و دفاع از مرز و بوم کشور اسلامی ایران را، ماهرانه تدوین کردند.

 

وی در ادامه دلایل گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس را مقابله جانانه ملت با استکبار جهانی و پیروزی مفتخرانه بر آنان بیان داشت و گفت: رزمندگان ما، بر اساس آموزه‌های دین و عاشورا و با توکل بر خدا و بدون منت، حسین وار با دشمن جنگیدند.

 

حجه الاسلام والمسلمین نجفی نیز به بیان وظایف طلاب با توجه به وضع فرهنگی جامعه پرداخت و گفت: انتظار رهبری از جوانان این است که تمام تلاش خود را در خوب درس خواندن و خوب عمل کردن به محتوای آموزه‌های دینی، به کار گیرند.

 

ایشان در ادامه بیانات خود به بانوان طلبه بر مسائلی همچون پشتیبانی از ولایت فقیه، تبعیت محض از خدا و پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه معصومین(علیهم السلام) و رعایت حجاب و ... تأکید کرد و گفت: شما خواهران طلبه، وظیفه سنگینی دارید زیرا هادیان و راهبرانی هستید که باید ملت را هدایت کنید و زینب وار در مدارس و دانشگاه‌ها حضور داشته باشید و کارهایتان را همچون شهدا با اخلاص، انجام دهید و در این راه از هیچ تهدیدی نهراسید.

 

وی در پایان تصریح کرد: دین دان بودن و دین دار بودن و دین بان بودن به معنی شناخت دین و عمل به آن و نیز نگهبانی از دین از مسوولیت‌های شما خواهران طلبه است.

 

گفتنی است در پایان مراسم پیام مدیر محترم حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور حجه الاسلام والمسلمین بهجت پور توسط معاون محترم آموزش قرائت شد.