کتب درسی طلاب خواهر در دنیای کتاب عرضه شد

شناسه خبر : 65093

1397/07/15

تعداد بازدید : 194

کتب درسی طلاب خواهر در دنیای کتاب عرضه شد
پیروی پیگیری های معاونت اداری مالی مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان قم و مرکز نشر هاجر، امسال فروش کتب درسی طلاب خواهر در فروشگاه دنیای کتاب عرضه شد.

پیروی پیگیری های معاونت اداری مالی مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان قم و مرکز نشر هاجر، امسال فروش کتب درسی طلاب خواهر در فروشگاه دنیای کتاب عرضه شد.

 

آقای سعیدی نژاد معاون اداری و مالی مدیریت حوزه های علمیه استان قم در رابطه با هدف عرضه کتاب طلاب درسی خواهر در فروشگاه دنیای کتاب توضیح داد: در راستای سیاست تسهیل شدن فرایند تهیه کتاب توسط طلاب و همچنین اصلاح الگوی فروش در گذشته در سال تحصیلی جدید کتاب درسی طلاب خواهر در فروشگاه دنیای کتاب عرضه گردید تا طلاب بر حسب نیاز خود کتاب هایشان را تهیه کنند.

 

وی در ادامه  در مورد نحوه فروش کتب به طلاب بیان کرد: در سال های گذشته فروش و توزیع کتاب های درسی طلاب بر عهده مدارس بود و چون کلیه کتاب های هر پایه بر اساس لیست ثبت نامی به مدارس ارسال می گردید این باعث انبار شدن تعداد زیادی کتاب مرجوعی در مدارس می شد. برای اصلاح این الگوی فروش در سال گذشته کتاب ها را در فروشگاه ناشران عرضه کردیم ولی به دلیلی نحوه پیچیده و سخت تهیه کتاب از این مکان امسال کتب درسی طلاب در دنیای کتاب عرضه شد، به این صورت که طلاب با در دست داشتن بن های کتاب دارای 45درصد تخفیف به این فروشگاه برای تهیه کتاب مراجعه می کنند و بر حسب نیاز خود کتاب ها را تهیه می نمایند.

 

آقای سعیدی نژاد در ادامه از حمایت خانواده طلاب نیازمند توسط مجمع خیرین مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم خبر داد و گفت: امسال توفیق حمایت از خانواده طلاب نیازمند را داشتیم و در این زمینه مبلغ 35 میلیون تومان بن کتاب و لوازم تحریر بین این خانواده ها توزیع شد.

 

آقای قوامیان مدیر فروشگاه دنیای کتاب نیز در رابطه با فروش کتب درسی طلاب خواهر در این مکان عنوان کرد: ما علاقه مند به استفاده طلاب و خانواده آنان از فضای دنیای کتاب بودیم برای همین در این رابطه با نشر هاجر صحبت شد و آنان پیشنهاد توزیع کتب درسی حوزه های خواهران را در این مکان دادند و ما به گرمی استقبال کردیم و امروز می بینیم که نزدیک به 2هزار طلبه در این مکان برای خرید کتاب حضور پیدا کردند که علاوه بر خرید کتب  حوزوی از عناوین کتب دیگر مخصوصا در حوزه ی کودکان، خانه و خانواده و روانشناسی کتاب خریداری کردند.

 

وی در ادامه در مورد علت استقبال طلاب از این مکان گفت: چون در این جا فضایی ایجاد کردیم که مخاطبان می توانند بدون خرید کتاب در این مکان کتاب ها را مطالعه کنند استقبال زیادی از سمت خانواده های طلاب که اکثرا خانواده های آنان فرهنگی و دارای سطح تحصیلات بالایی هستند شد و موجب گردید بعد از اولین خرید دوباره در این مکان برای مطالعه و خرید حضور پیدا کنند.

 

آقای قوامیان در ادامه از فروش کتاب های مکمل حوزوی مانند کتب کمک آموزشی و شرح ها در این مکان خبر داد و از برگزاری نشست های تخصصی کتاب، رونمایی کتاب و نقد کتاب ها مخصوصا طلابی که دارای تألیفات هستند در این مکان استقبال کرد.

 

گفتنی است توزیع کتاب در این مکان تا 12 مهرماه در دو نوبت صبح و ظهر ادامه داشت.