همایش طلیعه حضور برگزار شد

شناسه خبر : 65529

1397/07/21

تعداد بازدید : 226

همایش طلیعه حضور برگزار شد
همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدید الورود حوزه علمیه خواهران استان قم برگزار شد.

همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدید الورود حوزه علمیه خواهران استان قم و کاشان در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با حضور 300 طلبه پایه اول برگزار شد.

 

این مراسم به همت مدیریت حوزه علمیه استان قم و با هدف آشنایی طلاب جدید الورود با رسالت ها و هویت طلبگی برگزار شد.

 

مدیر حوزه علمیه استان قم حجت الاسلام و المسلمین صالح  در این مراسم با بیان اینکه امسال تعداد 621 طلبه خواهر در سه سطح مختلف آموزشی پذیرش شدند گفت: از این تعداد طلبه خواهر 525 نفر در سطح دو، 72 نفر در سطح سه و 24 نفر در سطح چهار  در 17 مدرسه استان قم و شهرستان کاشان مشغول به تحصیل هستند. که سطح 4 آموزشی فقط در استان قم و در سه رشته تفسیر، فقه خانواده و حکمت متعالیه برگزار می شود .

 

حجت الاسلام صالح با اشاره به اینکه در حال حاضر 4243 طلبه در حال تحصیل در سطح استان قم و کاشان در سطوح مختلف اموزشی هستند گفت: به دلیل وجود ظرفیت های ویژه در استان قم باید حوزه های علمیه خواهران به مرکز نخبگان و قطب علمی آموزشی در سطوح عالی تبدیل شود. به همین منظور تصمیم بر سرمایه گذاری در سطح 3 و 4 داریم. چرا که می توان از پتانسیل منابع اموزشی و پژوهشی که در سطح قم وجود دارد برای سطوح عالیه خودمان استفاده شود.

 

گفتنی است همایش طلیعه حضور هر ساله ویژه طلاب جدیدالورود حوزه های علمیه خواهران در سطح استان های سراسر کشور برگزار می شود.
 

اخبار مرتبط

تحصیل در حوزه های علمیه هویت سه گانه بانوان را حفظ می کند