مزین شدن طلبه به سه عنوان تحصیل، تهذیب و تبلیغ ضروریست

شناسه خبر : 65720

1397/07/25

تعداد بازدید : 159

مزین شدن طلبه به سه عنوان تحصیل، تهذیب و تبلیغ ضروریست
معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور خانم ظهیری در این مراسم خطاب به طلاب جدیدالورد بیان کرد: قم بعنوان ام القرای جهای اسلام باید الگویی برای دیگر شهرها باشد.

همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدید الورود حوزه های علمیه خواهران استان قم و کاشان در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) با حضور 300 طلبه پایه اول برگزار شد.

 

این مراسم به همت  معاونت فرهنگي مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان قم و با هدف آشنایی طلاب جدید الورود با رسالت ها و هویت طلبگی برگزار گردید.

 

معاون فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور خانم ظهیری در این مراسم خطاب به طلاب جدیدالورد بیان کرد: مزین شدن طلبه به سه عنوان مهم تحصیل، تهذیب و تبلیغ ضروریست، در تهذیب باید به پاکسازی وجود انسان توجه داشت و انسان بهتهذیب نمی رسد مگر اینکه از مسیر تعلیم، تعلم و پرورش بتواند این گام را بردارد و این یعنی مقابله با جهل و نادانی.

 

وی با تأکید بر استقامت داشتن در مسیر تحصیل اظهار کرد: توجه به مسأله صبر و استقامت ضروری است، صبر در این مسیر نیز منوط به خودشناسی می باشد.

 

خانم ظهیری در ادامه گفت: اولین گام برای پیمودن این مسیر داشتن انگیزه برای حوزه و تفقه در دین، علم شکافی و علم آموزی است. بعد از آن شناختن مسیر صراط است و این نیازمند به برنامه ریزی هدف مند می باشد. برنامه ریزی برای عالم شدن، متخصص شدن و برای جامعه برنامه داشتن.

 

ایشان برنامه ریزی را در گرو غنیمت شمردن زمان دانست و بر برنامه ریزی برای استفاده بهتر از امکانات و فرصت ها تأکید ورزید.

 

وی در ادامه صحبت های خود، قم را بعنوان ام القرای جهان اسلام الگویی برای دیگر شهرها خواند و گفت: امروز بیش از 500 مبلغ اربعینی از قم اعزام می شوند و نزدیک به 100 طلبه زباندان مبلغ از قم برای مراسم باشکوه اربعین حسینی اعزام کردیم.

 

گفتنی است همایش طلیعه حضور هر ساله ویژه طلاب جدیدالورود حوزه های علمیه خواهران در سطح استان های سراسر کشور برگزار می شود.

 

اخبار مرتبط

همایش طلیعه حضور برگزار شد

تحصیل در حوزه های علمیه هویت سه گانه بانوان را حفظ می کند