نشست سیاسی FATFدر مدرسه کریمه اهل بیت برگزار شد

شناسه خبر : 66519

1397/08/10

تعداد بازدید : 54

نشست سیاسی FATFدر مدرسه کریمه اهل بیت برگزار شد

نشست سیاسی بررسی مفاد قرار داد مالی FATFبا حضور حجت الاسلام رضی در مدرسه کریمه اهل بیت (سلام الله علیها) برگزار شد.

 

در این نشست حجت الاسلام رضی به بررسی اهداف تأسیس این گروه اقدام مالی پرداخت و گفت: کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) در سال 1368-1367 در پاریس با مشارکت امریکا، انگلستان، فرانسه، ایتالیا، آلمان، ژاپن، کانادا شکل گرفت. این کارگروهدو هدف ادعایی را دنبال می کند: 1_مبارزه با پول شویی 2_  مبارزه با تامین مالی تروریست که موافقین پیوستن به این شبکه پولی- بانکی را لازم و عدم ورود به آن را موجب خسارت سنگین می دانند.

 

وی در ادامه گفت: با توجه به فرمایشات امام خمینی (ره) در منشور روحانیت، یک سرفصل جدید و نوین در مسایل اقتصادی تحت عنوان بصیرت اقتصادی وجود دارد که باید تبدیل به گفتمان شود.

 

حجت الاسلام رضی با انتقاد به افرادی که با پذیر این معاهده از سمت کشور راضی هستند گفت: چه با وجود اینکه ده ها مرکز جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی فعال است که بسیاری از نهادها و اشخاص جمهوری اسلامی را تحریم کرده اند از جمله سپاه قدس، سردار سلیمانی و... چیزی موجب شده دشمن برای پذیرش این معاهده به ما اصرار کند!؟ با فرض اینکه ما این قرارداد را بپذیریم چه تضمینی هست که تحریم های بانکی برداشته شود؟ هیچکدام از مدافعین این قرارداد و طراحانش پاسخگو نیستند!!زیرا تحریم های اتحادیه اروپا جداست و ربطی به FATFندارد

.

وی در ادامه خطرات امنیتی که پیوستن به این قرارداد برای ما دارد را گوشزد کرد و گفت: طبق این قرارداد تمام اطلاعات مالی ایران رصد می شود افرادی که با تحریم شدگان در لیست سیاه ارتباط دارند تحریم خواهند شد و اگر تحریم شدگان در دادگاهی محکوم شوند کشور های عضو، باید او را به دادگاههای صالحه تحویل دهند. علاوه بر همه این ها معیشت مردم به خطر می افتد و با اطلاعات دقیقی که  بدست می آورند دور بعدی تحریم ها بیشتر و دقیقتر خواهد بود.