مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) همزمان با سالروز ولادت حضرت زهر(س) افتتاح گردید.

شناسه خبر : 73922

1397/12/11

تعداد بازدید : 112

مدرسه علمیه حضرت آمنه(س)  همزمان با سالروز ولادت حضرت زهر(س) افتتاح گردید.
به گزارش معاونت فرهنگی استان قم، مراسم افتتاحیه مدرسه علمیه خواهران حضرت آمنه(س) قم با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور ، حجت الاسلام ضمیری و آیت الله میرباقری همچنین مسئولان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور بیان کرد: برای تأسیس و افتتاح مدرسه علمیه حضرت آمنه(سلام الله علیها)، بخش های مختلف مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران زحمت کشیدند که از همه آن ها تشکر می کنم و امیدوارم که همه ما مشمول الطاف حضرت آمنه(سلام الله علیها) و پیامبر اکرم(ص) قرار بگیریم.

وی ضمن خطاب به طلاب که قدر این فرصتی که در آن قرار گرفته اند را بدانند و  تلاش کنند نیت خود را خالص کنند تا بتوانند به لحظه لحظه عمر خود افتخار کنند بیان کرد: همت خود را زیاد کنید تا بتوانید نقش الهام بخش خود را در جامعه اسلامی به خوبی بازی کنید.

ایشان بیان داشت: حیف است که انسان  از این فرصت استفاده نکند تا در برابر جریان های ضد دین، گفتمان و بیانات  فرزندان حضرت زهرا(سلام الله علیها) را عَلم نکند، موقعیت سنج نباشد، عمل صالح خود رامطابق با تحولات تعیین نکند. آرزوهای ما بزرگ است و امکانات کم، اما قدر این خدمات و امکانات به قدر همت و عملی است که شما خواهید داشت

 در ادامه حجت الاسلام ضمیری، مدیر حوزه های علمیه خواهران استان قم بیان کرد:

یکی از برکات انقلاب اسلامی رونق گرفتن و توسعه حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور می باشد. به برکت انقلاب زن در جامعه به عنوان یک نهاد مقدس پا به عرصه وجود گذاشت و توانست با حجاب خود در همه ساخت ها به پیشرفت و موفقیت دست باید. اما به فرمایش مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب ان شاالله باید شاهد رشد و شکوفایی بیشتر مدارس علمیه  باشیم و به سمت  بررسی موضوعاتی که نیاز جامعه و بانوان است پیش رفته  و بتوانیم خواهران مجتهده که در تمام علوم اسلامی صاحب نظر هستند را به جامعه منتقل کنیم.