نشست اخلاقی–تربیتی ویژه اساتید وکادر در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)

شناسه خبر : 75540

1398/01/26

تعداد بازدید : 16

نشست اخلاقی–تربیتی  ویژه اساتید وکادر در مدرسه علمیه  فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)
نشست اخلاقی_تربیتی ویژه اساتید وکادر در مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) با حضور حجه السلام والمسلمین پناهنده برگزار گردید.

حجه السلام والمسلمین پناهنده استاد اخلاق حوزه و دانشگاه در ابتدا، ضمن تبریک آغاز سال جدید که با ولادت امام علی(علیه السلام ) مقارن شده بود در خصوص الزامات اخلاقی در محیط کار اظهار کرد: عمل به وظیفه و مسئولیت از واجبات فرد مسئول است و کوتاهی در آن گناهی نابخشودنی است و خداوند متعال در این مورد با کسی شوخی ندارد. موید این مطلب، آیه 44 سوره مبارکه حاقه است که خداوند متعال به پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله و سلم) می‌فرمایند: اگر پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله و سلم) یک کلمه بر ما دروغ می‌بست(و رسالتش را درست انجام نمی‌داد) حتما دستش را می‌گرفتیم و شریان قلبش را قطع می‌کردیم.


حجه السلام والمسلمین پناهنده  در ادامه با اشاره به این نکته که مهمترین عامل موفقیت یک مسئول، داشتن سعه صدراست بیان کرد: مسئولین باید در محیط کار سعه صدر داشته باشند. هرچه انسان شرح صدر بیش تری داشته باشد زمینه برای داشتن مسئولیت ها وفعالیت های بیش تر برای او امکان پذیر می شود.

ایشان با اشاره به داستان حضرت ابراهیم(علیه السلام) و همچنین پیامبر اکرم(صلی الله علیه و اله و سلم) در خصوص سختی ها ومرارت های زیادی که در راه رسالت خود متحمل شدند اظهار داشت: این بزرگواران با وجود تمام تلاش ها وسختی هایی که در این راه کشیدند؛ عده کمی به آنها ایمان آوردند ولی با این حال آنها دست از رسالت خود بر نداشتند.

ایشان در پایان ضمن اشاره به این نکته که شما اساتید وکادر الگوی طلبه ها هستید ورسالت تربیت طلبه را به عهده دارید بیان کرد: همیشه انتظار بدرفتاری دیگران را داشته باشید وخود را برای تحمل آن آماده کنید. باید صبر وتحملتان را در برابر رفتار وگفتار دیگران بالا ببرید وسعی کنید آستانه صبر وتحمل خود را افزایش دهید.