جلسه ی دیدار مدیر حوزه های علمیه استان قم، با طلاب و کادر مدرسه و بازدید از مدرسه آیت الله ایروانی

شناسه خبر : 75547

1398/01/26

تعداد بازدید : 25

جلسه ی دیدار مدیر حوزه های علمیه استان قم، با طلاب و کادر مدرسه و بازدید از مدرسه آیت الله ایروانی
جلسه ی دیدار مدیر حوزه های علمیه استان قم، حجت السلام والمسلمین ضمیری با طلاب و کادر مدرسه آیت الله ایروانی قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه آیت الله ایروانی قم، همزمان با سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (علیه السلام) روز بزرگداشت پاسدار، مدیر حوزه های علمیه استان قم، حجت السلام والمسلمین ضمیری با طلاب و کادر مدرسه طی دو جلسه، دیدار داشت. ایشان در ابتدا اعیاد شعبانیه را تبریک و فضائل امام حسین (علیه السلام) را برشمرد و انقلاب جمهوری اسلامی ایران را ثمره ی الگوگیری از قیام عاشورا دانست.

در ادامه یکی از ثمرات انقلاب را حضور و تحصیل دینی خواهران در حوزه های علمیه دانست و در مورد ارزش این حضور صحبت کرد و  به ثمرات ارزشمند آن اشاره کردند.

آقای ضمیری برکات انقلاب را برشمرد که از جمله آن ها: بالا رفتن بصیرت و بینش مردم، توسعه ی علمی و صنعتی کشور، بالا رفتن اخلاق و معنویت و در ادامه افزود: "ایران اسلامی در مقابل استکبار جهانی ایستاده و هنوز هم مبارزه می کند و با تمام سختی ها پیروز میدان است ..."

مدیر حوزه های علمیه استان قم ضمن محکوم کردن رئیس جمهور آمریکا برای نامیدن سپاه به عنوان تروریست ،گفت: قطعا به زودی به همه ی دنیا ثابت خواهد شد که تروریست خود آمریکاست.

حجه الاسلام و المسلمین ضمیری در راستای تبیین گام دوم انقلاب حول محور «علم و پژوهش»و «معنویت واخلاق» و  از طلاب خواست که با پژوهش و نگاه عمیق به علم به پیشرفت کشور کمک کرده و همچنین برای بالا بردن سطح معنویت و اخلاق خود تلاش کنند که این امر سبب بالا رفتن تعهد کاری و بهتر شدن کیفیت کار خواهد شد.

وی در ادامه در مورد شعار امسال که رونق تولید ملی است صحبت کرده و بحث اقتصاد کشور را مهم دانست و تاکید مقام معظم رهبری را بر روی این موضوع گوشزد کرد و بیان نمود: با باور داشتن به خود می توانیم مشکلات را حل کرده و عدالت و ظلم و فساد ستیزی را در جامعه بر پا کنیم.

در پایان به صورت اجمالی از سبک زندگی ای که مد نظر مقام معظم رهبری است صحبت کرد و با جمع بندی مباحث از طلاب خواست نظرات، خواسته ها و سوالات خود را بیان کنند.

مدیر استان در ادامه با مدیر و معاونین مدرسه جلسه داشت و طی این جلسه با بیان نکاتی، نظرات و خواسته های ایشان را شنید.