مراسم جشن دهه کرامت در مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) شهر جعفریه برگزار شد.

جشن میلاد دهه کرامت

شناسه خبر : 79137

1398/04/18

تعداد بازدید : 35

جشن میلاد دهه کرامت
معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) از برگزاری مراسم جشن دهه کرامت در این مدرسه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از جعفریه ،خانم شعبانی با اشاره به شرکت 370 نفر از طلاب و بانوان شهر جعفریه گفت:سرکار خانم باقری سخنران جلسه به بیان فضایلی در مقام حضرت معصومه (س) پرداختند و افزودند:تعبیراتی که در زیارت نامه حضرت معصومه (س) و در شان ایشان نقل شده است این تعبیرات تنها نشانه شرافت خانوادگی نیست بلکه بیانگر آن است که حضرت معصومه (س) از نظر معنوی و مقامات عالی ملکوتی،فرزند معنوی پیامبر اعظم و حضرت زهرا(س) و حضرت خدیجه و امامان معصوم است.همچنین ایشان به روایتی از امام رضا (ع) که می فرماید :کسی که حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کند مانند آن است که مرا زیارت کرده است اشاره نمودو افزود:گرچه شواهد و قراین در مورد مقام عصمت حضرت معصومه (س) بسیار است ولی سخن حضرت امام رضا (ع) صراحت دارد که حضرت معصومه (س) دارای مقام عصمت است.

خانم باقری در ادامه جلسه به اهمیت و ارزش عفاف و حجاب در جامعه اسلامی پرداختند و گفتند: مقوله بی حجابی امروز به یک معضل کاملاً مشهود در جامعه درآمده است معضلی که فقط برای افراد بی‌حجاب مشکل ایجاد نمی کند، در واقع آسیب‌هایی که از بی‌حجابی ناشی می‌شود، تمام اعضای جامعه در را بر می‌گیرد. حجاب و عفاف که یک دستور دینی است از مسائل مهم و کلیدی جامعه ما به شمار می آید این مسئله از آن جهت که خطابش با زنان است، به نیمی از جمعیت جامعه مربوط است و از آن جهت که در تنظیم روابط زن و مرد نقش دارد، به همه افراد جامعه مربوط می شود؛ بر همین اساس حجاب و پوشش اسلامی که یکی از اوامر انسان ساز الهی و نیز از احکام حیات بخش اسلام در زندگی طیبه است، منطبق بر فطرت بشر و مبتنی بر نیازها و شرایط روانی او و زمینه ساز پویایی و کمال انسانی فرد و جامعه است.رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش می‌ آفریند، بلکه می تواند خانواده، اجتماع و ... را نیز تحت تاثیر قرار دهد؛ رعایت آن به عنوان یک امر ضروری می تواند مفید باشد و بی توجهی به این مقوله نیز پیامدهایی منفی را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه این مراسم  طی دو  ساعت برگزار شد، افزود :  مولودی خوانی و مسابقه شاد ویژه دختران و قرعه کشی اسامی افرادی که نامشان معصومه است از دیگر برنامه های این مراسم بود.

مسئول فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها با اشاره به اینکه  این مراسم که با همکاری نهادهایی ماننداداره آموزش و پرورش،شورای شهر ،اداره ورزش وامور جوانان، سازمان تبلیغات و اداره ارشاد برگزار شد هدف از برگزاری این مراسم را حفظ شعائر اسلامی و آگاهی بانوان و دختران شهر جعفریه با ارزش عفاف و حجاب دانست. در پایان به همه افراد شرکت کننده بسته فرهنگی (کتاب) اهدا شد.