همزمان با 12اردیبهشت، روز پاسداشت مقام معلم واستاد؛

مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم، در پیامی، روز پاسداشت مقام استاد را به اساتید حوزه های علمیه خواهران تبریک گفت

شناسه خبر : 106536

1400/02/12

تعداد بازدید : 49

مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم، در پیامی، روز پاسداشت مقام استاد را به اساتید حوزه های علمیه خواهران تبریک گفت
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم، در پیامی تصویری، روز پاسداشت مقام استاد را به اساتید حوزه های علمیه خواهران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان قم، حجت الاسلام و المسلمین حسینعلی تهرانی، در سالروز شهادت استاد مطهری، در پیامی تصویری، این روز را گرامی داشته و به همه اساتید بویژه اساتید حوزه های علمیه خواهران تبریک گفت.
 

در این پیام آمده است:

خدمت همه اساتید به ویژه اساتید مدارس حوزه علمیه خواهران استان قم عرض سلام و ادب و احترام دارم. همه ساله روز ۱۲ اردیبهشت که مصادف با شهادت معلم بزرگ، شهید علامه مطهری رضوان الله تعالی علیه است و روز معلم نامگذاری شده، بهانه ایست برای اینکه از مقام معلم و استاد تجلیل شود.

حقیقتاً در مقابل اساتید خدومی که هم خودشان سرمایه‌های بزرگی هستند و هم سرمایه سازان نسل های بعد از خودشان هستند، باید متواضع و خاضع بود و از آنان تقدیر کرد.

شما اساتید به خوبی می دانید که استاد، در دو عرصه علمی و تربیتی، نقش فوق العاده موثری دارد.

اگر یک استاد در بحث علمی خود، بتواند مباحث علمی را خوب دریابد و آن را با زبان بسیار شیوا، جذاب و به روز، به شاگردانش انتقال دهد، و شاگردانش در آن درس فعال شوند و از درس لذت ببرند، آن زمان است که استاد اثر علمی خود را به خوبی خواهد گذاشت و نسل آینده نیز عالم تر و فرزانه تر خواهد شد.
 
ولی اگر استادی نتواند مباحث علمی را درست انتقال دهد، شاگردانش از آن علم زده خواهند شد.
 
نقش دومی که برای استاد بسیار مهم است، نقش تربیتی است. شاگردانی که علاقه مند به استادی شوند، تمام زندگی خود را از او الگو می‌گیرند. اگر استادی مراقب رفتار و گفتارش باشد و بتواند شاگردانش را مثل فرزندان خودش، پاکیزه تربیت کند؛ اینها در نسل‌های بعدی اثر گذار خواهند شد.
هم بچه های خود را خوب تربیت می‌کنند و هم شاگردان خوبی تربیت می‌کنند، آن زمان است که این شاگردانی که تحت تربیت شما هستند، خودشان مربیان خوبی خواهند بود که نسل های بعدی از برکت این رفتار شما حتماً بهره‌مند خواهند شد.
 
بنده بر حسب وظیفه، این روز عزیز و شریف را که مقارن با ایام و لیالی قدر شده، تبریک می‌گویم و از وجود نازنین امیرمومنان(ع) تقاضا می کنم با عنایت ویژه‌ای که خواهد داشت، انشاالله عمر همه ما و شما پربرکت باشد و افراد زیادی بتوانند از زندگی ما بهره ببرند.
والسلام/

rss

    اوقات شرعی

    امروز : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰
    ۱۹ ذي الحجة ۱۴۴۲

    عضویت در خبرنامه