در مراسم بزرگداشت رحلت ام المؤمنین حضرت خدیجه(س) مطرح شد:

حضور و حمایت حضرت ابوطالب(ع) و حضرت خدیجه(س) از پیامبر(ص)، در جهت پیشبرد نهضت اسلامی بسیار مؤثر بود

شناسه خبر : 106208

1400/02/05

تعداد بازدید : 22

حضور و حمایت حضرت ابوطالب(ع) و حضرت خدیجه(س) از پیامبر(ص)، در جهت پیشبرد نهضت اسلامی بسیار مؤثر بود
استاد حوزه، حضور و حمایت حضرت ابوطالب(ع) و حضرت خدیجه(س) از پیامبر(ص) در جهت پیشبرد نهضت اسلامی را بسیار مؤثردانست و گفت: ایشان با حضور در کنار پیامبر(ص) و حمایت های بی‌دریغ شان، کمک های شایانی به اسلام کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان قم، به مناسبت سالروز وفات مادرامت، حضرت خدیجه سلام الله علیها، مراسم بزرگداشتی با حضور اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام الله علیها به صورت آنلاین در سامانه اسکای‌روم برگزارشد.

در این مراسم، خانم حکیم زاده، پژوهشگر و استاد جامعه الزهرا سلام الله علیها، در ابتدا با تسلیت این روز و با آرزوی قبولی طاعات وعبادات طلاب در ماه مبارک رمضان بیان داشت: سال دهم بعثت، حضرت خدیجه سلام الله علیها بعد از تحمل سختی های بسیار زیادی از جمله سختی ها و رنج های متحمل شده در شعب ابی طالب از دنیا رفتند و به فاصله اندکی پس از آن پیامبر صلوات الله علیه، عموی خود حضرت ابوطالب را نیز از دست دادند که این سال را به خاطر این دو واقعه مهم  عام الحزن نامیدند.

وی افزود:  این حزن، صرفا یک حزن عاطفی نبود، چون حضور این دو بزرگوار وحمایت هایشان از پیامبر اکرم صلی الله وعلیه وآله وسلم در جهت پیشبرد نهضت اسلامی بسیار مؤثر بود.

استاد حوزه، در ادامه خاطر نشان کرد: حضرت خدیجه سلام الله علیها یکی از زنان بسیار تأثیر گذار و سرنوشت ساز در اسلام بوده است و حضور ایشان در کنار پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم با وجود صفا و صمیمیت و وفاداری و هم چنین حمایت های بی دریغ و وسیع مالی به حضرت، کمک های شایانی به اسلام کردند.

خانم حکیم زاده خطاب به طلاب گفت: حضرت خدیجه سلام الله علیها، محبوبه رسول خدا و مایه آرامش وسکون حضرت بودند تا جایی که پیامبر صلوات الله فرمودند: محبت خدیجه رزق من بوده است و خداوند محبت او را به من روزی داده است. خدیجه کسی است که زمانی که همه مرا تکذیب می کردند او مرا تصدیق نمود و هم چنین هیچ مال وثروتی هم چون ثروت خدیجه سلام الله علیها به من نفع نرساند.

وی در ادامه بیان داشت: در آن زمان که همه ارزش ها به فراموشی سپرده شده بود، حضرت خدیجه سلام الله علیها این بانوی عفیفه و طاهره که برترین زنان قریش از جهت ظاهر و کمالات و مال وخاندان بودند، حضرت رسول(ص) را به خاطر شرافت حسب و نصب، حسن خلق و صداقت و امین بودن انتخاب کردند.

خانم حکیم زاده در پایان خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه سلام الله علیها، شخصیتی است که جبرئیل و خداوند متعال به او سلام رسانند و او را به خانه ای از یاقوت و به دور از سختی ها و رنج ها بشارت دادند.

rss

    اوقات شرعی

    امروز : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
    ۲۸ رمضان ۱۴۴۲

    عضویت در خبرنامه