استاد حوزه علمیه خواهران:

با وجود گذشت سیزده قرن از شهادت حضرت علی(ع)، نام و یادش، همواره درقلب پیروانش موج می زند

شناسه خبر : 106702

1400/02/17

تعداد بازدید : 46

با وجود گذشت سیزده قرن از شهادت حضرت علی(ع)، نام و یادش، همواره درقلب پیروانش موج می زند
استاد حوزه علمیه خواهران، در آیین بزرگداشت شهادت امیرمومنان(ع) گفت: با وجود گذشت سیزده قرن از شهادت حضرت علی(ع)، نام و یاد آن رهبر بزرگوار، همواره درقلب پیروانش موج می زند و گذشت زمان هرگز نمی تواند نام او را محو کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان قم، به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی علیه السلام، مراسم عزاداری به صورت حضوری با حضور تعداد محدودی از طلاب و کادر مدرسه علمیه آیت الله ایروانی، همراه با سخنرانی و روضه خوانی خانم شکوری، دانش آموخته این مدرسه برگزارشد.

دراین مراسم، خانم شکوری ضمن تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین علی علیه السلام، به جایگاه امیرالمومنین علیه السلام پرداخت و اذعان داشت: سیزده قرن ازشهادت حضرت علی علیه السلام می گذرد، ولی نام و یاد آن رهبر بزرگوار و والا، همواره درقلب پیروانش موج می زند، زیرا طول زمان وگردش روزگار هرگز نمی تواند او را محو کند و روز به روز بر عظمت آن بزرگوار افزوده می شود.

وی بیان داشت: عبدالرحمن بن ملجم مرادی به قصدکشتن حضرت علی(ع) واردکوفه شد. چون این آتش شوم با تحریک زنی به نام قطام، شعله ور گشته و فزونی یافت و نیز زمان موعود با هم پیمانانش فرارسید، آن ملعون شمشیری مسموم همراه خود برداشت وسحرگاه به مسجد کوفه وارد گشت. ابن ملجم ملعون ضربه را زد. ضربت او برجای ضربتی که عمروبن عبدود در جنگ خندق به او زده بود، وارد شد. حضرت علی در محراب افتاد. در همین لحظه امام اظهارداشت: « فزت و رب الکعبه» قسم به پروردگار کعبه، رستگار و سعادتمند شدم.

خانم شکوری در ادامه سخنان خود افزود: حضرت علی علیه السلام درآخرین لحظات زندگی نیز به فکر صلاح وسعادت مردم بود و به فرزندان و بستگان و تمام مسلمان اینچنین وصیت نمود: شما رابه پرهیزکاری سفارش می کنم و به اینکه کارهای خود را منظم کنید و همواره در فکر اصلاح در بین مسلمانان باشید. نماز را بسیار گرامی بدارید که ستون دین شماست. یتیمان را فراموش نکنید، حقوق همسایگان را رعایت کنید. قرآن را برنامه عملی خود قرار دهید.

وی در ادامه به روضه خوانی و مداحی پرداخت.

rss

    اوقات شرعی

    امروز : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰
    ۱۹ ذي الحجة ۱۴۴۲

    عضویت در خبرنامه