انسان دویست و پنجاه ساله

شناسه نوشته : 27597

1398/12/06

تعداد بازدید : 382

 انسان دویست و پنجاه ساله
کتاب انسان دویست و پنجاه ساله ، کتابی است که برگرفته از سخنرانی ها و متون دست نویس رهبر معظم انقلاب است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی و مبارزاتی ائمه علیهم اسلام است.

در مقدمه، علت نامگذاری کتاب به تفصیل آمده است. این کتاب، شامل هفده فصل است. در اولین فصل، مروری گذرا بر زندگی سیاسی پیامبر اسلام شده است. سه فصل از این کتاب، تبیین کننده شرایط اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی به ویژه پس از حادثه عاشورا تا دوره امامت امام صادق علیه السلام است.

محتوای کتاب انسان دویست و پنجاه ساله، به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخی صرف باشد، یک فرا تحلیل تاریخی است که به جای شرح  و تفصیل وقایع زندگی ائمه، نگاهی کل گرا به زندگی هر یک از معصومین، با توجه به بستر تاریخی دوره مربوطه و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می کردند، ارائه می دهد.

در این کتاب، زوایایی از زندگی ائمه ارائه شده که کمتر گفته شده است. این کتاب را نمی توان مثل قصه خواند و از آن رد شد. الگوی زندگی ائمه اطهار در ذهن مقام معظم رهبری، یک الگوی منسجم، طرح دار، روال دار و مرتب است. بررسی زندگی یکپارچه انسانی که 250 سال با یک ایدئولوژی و جهان بینی اما با تاکتیک های مختلف زندگی کرده است.

انسان دویست و پنجاه ساله - زن امروزی

بخش هایی از کتاب:

پیغمبر در رفتار خود مدبرانه عمل کرد و سرعت عمل داشت. نگذاشت در هیچ قضیه ای وقت بگذرد. قناعت و طهارت شخصی داشت و هیچ نقطه ضعفی در وجود مبارکش نبود. او معصوم و پاکیزه بود. این خودش، مهم ترین عامل در اثرگذاری است. ما باید یاد بگیریم … مسؤلان باید یاد بگیرند. اثرگذاری با عمل به مراتب فراگیرتر و عمیق تر است از اثرگذاری زبان… او قاطعیت و صراحت داشت … هرگز پیمان خودش را با کسی نقض نکرد… ارتباطش را با خدا روز به روز محکم تر کرد…هرگز در مقابل دشمنش دچار تردید و ترس نشد…

 

*دانلود کتاب*

اوقات شرعی

امروز : سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱
۲۸ ذي القعدة ۱۴۴۳