جلوه‌های حیا در روابط خانوادگی

شناسه نوشته : 28450

1399/06/12

تعداد بازدید : 339

جلوه‌های حیا در روابط خانوادگی
شناخت معنای واقعی حیا و مرزها و حدود آن در خانواده

جلوه‌های حیا در روابط خانوادگی

کتاب «جلوه‌های حیا در روابط خانوادگی» به قلم خانم سیده مرضیه علوی از طلاب استعداد برتر حوزه علمیه خواهران استان قم به منظور شناخت معنای واقعی حیا و مرزها و حدود آن در خانواده تألیف شده است.

این کتاب با 176 صفحه در سال 1396 در معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران تهیه و در انتشارات هاجر به چاپ رسید.

این اثر از سوی اداره‌ی فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به صورت کتاب الکترونیکی منتشر شده است و در کتابخوان همراه پژوهان با قابلیت اجرا در سیستم عامل اندروید، ویندوز و iOS قابل دسترسی است.

نویسنده در این کتاب ابتدا به بیان کلیات که شامل تعریف حیا در لغت و اصلاح، حیا از دیدگاه قرآن و روایات، رابطه حیا و عفت می‌پردازد.

سیده مرضیه موسوی در فصل اول «اقسام و درجات حیا» را بررسی می‌کند. در فصل دوم «قلمرو حیا در روابط زوجین» موضوع بحث است و موضوع فصل سوم «قلمرو حیا در روابط متقابل والدین با فرزندان و با یکدیگر» می‌باشد. او در فصل چهارم هم به بررسی «راهکار های تقویت حیا در خانواده» پرداخته است.

خواندن این کتاب را به کسانی که به موضوع‌های دینی و قرآنی علاقه دارند پیشنهاد می‌شود.

علاقه‌مندان برای دریافت اپلیکیشن کتابخوان همراه پژوهان می‌توانند به نشانی www.pajoohaan.ir مراجعه کنند و با خرید نسخه الکترونیکی این کتاب، از مطالب آن بهره‌مند شوند.

اوقات شرعی

امروز : چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
۱۶ شوال ۱۴۴۳