حجت الاسلام و المسلمین ضمیری:

حوزه های علمیه خواهران از ثمرات شیرین انقلاب است

شناسه خبر : 72604

1397/11/21

تعداد بازدید : 195

حوزه های علمیه خواهران از ثمرات شیرین انقلاب است
مدیر حوزه های علمیه استان قم در جلسه معاونین و مدیران مدارس این استان، حوزات علمیه خواهران را یکی از ثمرات شیرین انقلاب اسلامی خواند.

اولین جلسه مدیران و معاونین مدارس استان قم با مدیر جدید حوزه های علمیه استان قم حجت الاسلام و المسلمین ضمیری در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین ضمیری بیان کرد: به برکت جمهوری اسلامی ایران وجود حوزات خواهران موجبات برکات خوبی شد، هویت دادن به زن ایران و زن مسلمان از جمله این برکات است، مقایسه جایگاه زن ایرانی قبل و بعد از انقلاب ما را متوجه خیلی از امور می کند، حضور بانوان در همه عرصه های مدیریتی، ورزشی، دانشگاهی و وجود حوزات علمیه خواهران یکی از ثمرات شیرین انقلاب اسلامی است.

ایشان ادامه داد: ما اولا ظرفیت های حوزات علمیه خواهران را باور داریم. و تصورمان باید در سطح بالا و دیدگاه ارتقائی باشد، ایده پردازی در بحث مدیریتی ضروریست تا بتوان محموعه رشد و ارتقاء پیدا کند.

حجت الاسلام ضمیری با اشاره به سطح علمی طلاب خواهر عنوان کرد: باید بر روی استاندار سازی نمرات تأکید کنیم، نمراتی که در مجموعه خواهران داده می شود مقداری نمرات ترحمی است و این موارد موجب تضعیف و زمین زدن علم میشود.

وی در رابطه با امور پژوهشی بیان کرد : ضعف کار پژوهشی مشهود است، کیفیت خیلی مهم است و کیفی سازی باید در دستور کار قرار گیرد و یک گروه مشورتی داشته باشیم و تلاش کنیم که کیفیت پژوهش بالا رود.

مدیر حوزه های علمیه استان قم بر روی تأسیس پژوهشگاه ها تأکید کرد و گفت: سعی کنیم در حوزه خواهران پژوهشگران خبره اموزش دهیم و خروجی های شایسته ای تربیت کنیم.

ایشان با اشاره به جایگاه علمی خاص استان قم بیان کرد: بخاطر وجود آموزشگاه های مختلف و آیات عظام و افراد علمی مجربی که در قم وجود دارد از قم انتظار بیشتری می رود بخاطر همین باید از  این ظرفیتی که است برنامه ریزی کنیم و به سمت تاسیس کتابخانه های تخصصی برویم و کتابخانه های دیجیتال را راه اندازی کنیم.

حجت الاسلام ضمیری در انتها بحث های فرهنگی را مهم خواند و بر اصالت دادن بحث تهذیب نفس و اخلاق در حوزه تأکید ورزید.

  rss

   اوقات شرعی

   امروز : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹
   ۱۳ ذي القعدة ۱۴۴۱

   عضویت در خبرنامه