دومین جشن زیر سایه خورشید با حضور خادمان آستان قدس رضوی در مدارس علمیه قم برگزار شد

شناسه خبر : 79407

1398/04/24

تعداد بازدید : 96

 دومین جشن زیر سایه خورشید با حضور خادمان آستان قدس رضوی در مدارس علمیه قم برگزار شد
به گزارش معاون فرهنگی استان قم: مراسم معنوی همزمان با دهه کرامت و در آستانه میلاد هشتمین خورشید امامت، علی بن موسی‌الرضا (ع) با استقبال بی نظیر طلاب و همراه با برنامه های مختلف برگزار شد

 

 خانم کبیری بیان کرد: ابتدای مراسم ، میهمانان به رسم ادب و با دلی مشتاق به استقبال خادمان رضوی جهت  تبرک پرچم مطهر بارگاه ملکوتی امام رئوف (ع) شتافته و ضمن تبرک ، با قلوبی آکنده از ولایت مولایشان ، به صورت جمعی زیارت مخصوصه امام رضا(ع) را قرائت نمودند.

 وی گفت: ترویج زیارت از راه دور حضرات معصومین (ع) به عنوان یکی از معارف شیعه، ایجاد فضای معنوی حرم رضوی در استان قم حضور خادمان و پرچم آستان مقدس رضوی در قالب طرح بوی پیراهن یوسف در شهرهای مختلف و خدمات رسانی به محرومین از جمله اهداف و برنامه های جشنواره زیر سایه خورشید است.

این مراسم طی برنامه ریزی های انجام شده اعضای کانون فعالیت های خود را از  پایگاه ها و مساجد شروع کرده تا قدمی در راستای گسترش فرهنگ رضوی و آداب و سبک زندگی اسلامی در خانواده بردارند.

معاون فرهنگی ابراز کرد: کانون خادمان رضوی با هدف گسترش و ترویج ارزش ها و علوم و معارف رضوی در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی و تحکیم خانواده و پیشگیری از گسترش آسیب‏های اجتماعی و کاهش آن در بین زنان و دختران جامعه تشکیل گردیده است.

وی در ادامه افزود در ایام دهه کرامت مشاورانی در بوستان های استان قم در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی و تحکیم خانواده و پیشگیری از گسترش آسیب‏های اجتماعی و کاهش آن در بین زنان و دختران جامعه مستقر گشتند.

rss

    اوقات شرعی

    عضویت در خبرنامه