جشن میلاد امام رضا(ع) برگزار شد

شناسه خبر : 79413

1398/04/24

تعداد بازدید : 39

نشست نقش حجاب و عفاف در سبک زندگی رضوی به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام و هفته حجاب و عفاف از طرف معاونت فرهنگی با حضور خانم یاسینی و خادمان رضوی و خانم باقری در مدرسه آیت الله ایروانی قم برگزار شد.

به گرازش روابط عمومی مدرسه علمیه آیت الله ایروانی، یکشنبه23 تیر 1398 نشست نقش حجاب و عفاف در سبک زندگی رضویبه مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام و هفته حجاب و عفافبا حضور طلاب و مجاورین مدرسه علمیه برگزار شد، در ابتدا سرود ملی پخش شد و آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری تلاوت شد و در ادامه از خانم یاسینی برای سخنرانی دعوت به عمل آمد.

خانم یاسینی با بیان تقارن میلاد امام رضا علیه السلام و هفته حجاب و عفاف، جریان مسجد گوهرشاد و شهادت شماری از مردم در حمایت از حجاب و عفاف در آن مکان مقدس توسط رژیم منحوس پهلوی را شرح داده و به بیان  فلسفه حجاب و اهمیت آن در سیره رضوی پرداخت. وی با بیان سخنی از مقام معظم رهبری که فرمودند خدمتی که حجاب به انقلاب اسلامی کرده است هیچ امری نکرده است؛ عنوان کرد که چادر اسلحه زن مسلمان است و دفاع از حجاب مبارزه می خواهد.

خانم یاسینی با انتقاد از نبود قانونی نسبت به الزام حضور مردم با لباس رسمی در انظار عمومی، به تحلیل عقیده ی  نادرست عدم پیشرفت، به خاطر داشتن حجاب پرداخت.

ایشان با ذکر نمونه هایی از سیره ی امام رضا علیه السلام در باب حجاب و عفاف به بیان سبک زندگی رضوی پرداخت و با استناد به آیات قرآن کریم، حجاب و حیا را زیبنده زن مسلمان و شعار عملی دین دانست.

در ادامه مراسم، حضور خدام آستان قدس رضوی که حامل پرچم متبرک آن بارگاه ملکوتی بودند، زینت بخش مراسم بود که با پرچم گردانی آن بارگاه ملکوتی در بین حضار، شمیم عطر رضوی در مراسم پراکنده گشت و همزمان با پرچم گردانی کلیپ ناقاره امام رضا علیه السلام ، صلوات خاصه و ترانه زیبای ای شاه پناهم بده در سالن پخش شد و گل افشانی بر سر مدعوین صورت پذیرفت.

در ادامه از مولودیه خوان، خانم باقری برای مداحی دعوت به عمل آمد و مراسم با پخش کلیپ، شعر خوانی مجری و پذیرایی به پایان رسید.