کارگاه آموزش احکام در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) کاشان برگزار شد

شناسه خبر : 80397

1398/06/03

تعداد بازدید : 44

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهراء(س)کاشان : کارگاه آموزش احکام با موضوع جایگاه احکام شرعی و روش بیان مسائل شرعی در روز دوشنبه چهاردهم مرداد ماه باحضور استاد محترم حجت الاسلام و المسلمین بنی هاشمی در جهت بهره مندی اساتید گرامی و طلاب حوزه، برگزارشد.

آقای بنی هاشمی در بیان اهمیت فقه و جایگاه احکام شرعی گفت: فراگیری احکام شرعی مهمترین واجبات دین مؤمنان است و کسی که اسلام را به عنوان دین خود برگزیده باید احکام شرعی و مسائلی را که برای عمل به آن احتیاج دارد بداند تا در بندگیش صحیح عمل کند و دچار خطا نشود، که سعادت انسان در فهم مسائل و احکام شرعی و عمل به آنها است.

وی در مورد اهمیت تقلید و جایگاه مراجع تقلید گفت: مرجع تقلید باید دارای صیانت نفس باشد و حافظ و نگهبان دین الهی بوده و با هواهای نفسانی خود مخالفت نماید و مطیع فرمان الهی باشد ولذا بر هر مسلمانی واجب است تا از وی تقلید و پیروی نماید.

وی در مورد روشهای بیان احکام شرعی گفت: مسائل شرعی را می توان در غالب روشهای پرسش و پاسخ، روش عملی، روخوانی و میزگرد، دسته بندی و روش الگویی و... ، بیان نمود؛ که هر کدام از این روش ها محاسن مخصوص به خود را دارند، ولی روش عملی چون از راه مشاهده است تاثیر بیشتری دارد، زیرا به عقیده روانشناسان هفتاد و پنج درصد یادگیری از راه چشم می باشد.

rss

    اوقات شرعی

    امروز : پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
    ۲۵ جمادى الثاني ۱۴۴۱

    عضویت در خبرنامه