زینب کبیری معاون فرهنگی استان قم:

آیین افتتاحیه مدارس علمیه خواهران

شناسه خبر : 81764

1398/07/08

تعداد بازدید : 89

آیین افتتاحیه  مدارس علمیه خواهران
مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه¬های علمیه خواهران استان قم

آیین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران با حضور بیش از پانصد نفر طلبه، معاونان مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران قم، شخصیت‌های حوزوی، مدیران، اساتید و طلاب مدارس علمیه خواهران استان قم، در سالن مدرسه آیه الله ایروانی واقع در پردیسان، روز یکشنبه  هفتم مهر ماه برگزار شد.

در این مراسم که مقارن با گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، خانم محمدی مدیر مدرسه علمیه آیه الله ایروانی(ره) ضمن خیر مقدم به مهمانان محترم مطالبی در خصوص تهذیب طلبگی ایراد فرمودند .

در ادامه حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای تهرانی مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان قم ضمن گرامیداشت سال تحصیلی جدید حوزه ها و تقارن آن با هفته دفاع مقدس بیان کردند انگیزه های معنوی طلبگی باید همواره حفظ شده و تجدید بیعت با آرمانهای انقلاب در راس امور و برنامه های حوزه قرار گیرد. ایشان یاد آور رشادتهای فرزندان انقلاب و مادران و همسران شهدا در طی هشت سال دفاع مقدس شدند و به تبیین وظایف طلبگی پرداختند.

در ادامه مراسم سردار ملکی از فرماندهان دفاع مقدس سخنانی پیرامون اهداف انقلاب، ارزشهای دفاع مقدس و برکات آن، حفظ تمامیت ارضی میهن، نقشه های استکبار جهانی برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مطالبی بیان کردند.

در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از عکس نوشته های دفاع مقدس و کتب نگاشته شده در زمینه معرفی  سیره شهدا برگزار شد و طلاب با شرکت در ختم صلوات هدیه به شهدا و دیدار کتب و آثار نگاشته شده در این زمینه با آرمانهای شهدا تجدید عهد و  پیمان کردند.

در پایان، مراسم با مداحی به مناسبت حضور اسرای اهل بیت علیهم السلام در شام و اقامه  نماز جماعت به اتمام رسید.

rss

    اوقات شرعی

    عضویت در خبرنامه