معاون فرهنگی مدرسه آیت الله ایروانی

یادواره شهدای دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس در مدرسه آیت الله ایروانی برگزار شد

شناسه خبر : 81867

1398/07/10

تعداد بازدید : 34

یادواره شهدای دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس  در مدرسه آیت الله ایروانی برگزار شد
یادواره شهدای دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس از طرف معاونت فرهنگی با حضور مادر شهید معماریان و حجت الاسلام و المسلمین جلالیان در مدرسه آیت الله ایروانی قم برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه آیت الله ایروانی، یادواره شهدای دفاع مقدس با حضور مادر شهید معماریان از شهدای شاخص شهر قم، حجت الاسلام و المسلمین جلالیان راوی دفاع مقدس، طلاب و مجاورین مدرسه علمیه برگزار شد، در ابتدا سرود ملی پخش شد و آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری تلاوت شد و در ادامه از خانم اشرف السادات منتظری مادر شهید محمد معماریان برای سخنرانی دعوت به عمل آمد.

وی به بیان کرامت سید الشهدا که به ایشان از طریق فرزندش در عالم رؤیا در سحر عاشورای سال68 پرداخت و با اشاره به تأسی جوانان انقلاب به سیدالشهدا و راه ایشان، بانوان را به اقتدا کردن به حضرت زینب سلام الله علیها و بانوان کربلا توصیه نمود. ایشان ادامه دادند اگر خون شهدای کربلا از بین رفت خون شهدای انقلاب هم از میان می رود! این جریانات و کرامات برای این است که به ما نشان دهد این انقلاب ادامه راه کربلاست کسانی که نمی خواهند ببینند به جایی نخواهند رسید. مادر شهید اضافه کرد: بانوان ما باید فرزندان خود را طوری تربیت صحیح کنند تا جا پای شهدای کربلا بگذارند و از سربازان امام عصر عج شده و دل حضرت زهرا سلام الله علیها شاد شود. ایشان مقداری از آب متبرک به تربت خالص امام حسین علیه السلام که آیت الله گلپایگانی به ایشان هدیه کردند و شال سبز اهدایی فرزندش از بارگاه امام حسین علیه السلام را به مدرسه اهدا نمودند.

در ادامه گروه سرود و تواشیح بین المللی از گروه بانوان مرکز جامعه المصطفی اجرا کردند و بعد از آن از حجت الاسلام و المسلمین جلالیان راوی دفاع مقدس برای روایتگری دعوت به عمل آمد ، وی با بیان خاطراتی سوزناک از شهدای دفاع مقدس عنوان داشت: شهدای ما با خون خود از انقلاب دفاع کردند ما چه کردیم برای ادامه راه شهدا؟

وی با بیان ایستادگی شهدا در سخت ترین شرایط، عنوان داشت وظیفه ی امروز ما حفاظت از انقلاب و صدور آن است و جایگاه بانوان در این عرصه بسیار پررنگ است چرا که تربیت نسل های بعدی به عهده ی همین بانوان است و آنها وظیفه ی خطیری در این عرصه به عهده دارند که جایگزینی برای آن وجود ندارد. پیروی از رهبری، حفاظت از ارزشهای اسلامی و انقلابی،   حفظ حجاب و سبک صحیح زندگی ایرانی اسلامی، نشر پیامهای شهدا و عمل به آنها، حرکت در مسیر گام دوم انقلاب و شناسایی مواقف مورد نیاز در این حرکت بزرگ و انتقال این مفاهیم به فرزندان از جمله تأکیدات ایشان در این برنامه بود.

پخش کلیپ های مداحی و دفاع مقدس و پذیرایی از دیگر بخش های این مراسم بود.

rss

    اوقات شرعی

    عضویت در خبرنامه