معاون فرهنگی مدرسه کریمه اهل بیت(س)

نشست مباحث خانواده

شناسه خبر : 85464

1398/09/24

تعداد بازدید : 27

نشست مباحث خانواده
معاون فرهنگی حوزه علمیه کریمه اهل بیت علیها السلام:ازبرگزارین شست مباحث خانواده خبر داد

 به گزارش خبر گزاری معاونت فرهنگی مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیها السلام، خانم لاجوردی با طرح سؤالی اینکه بانوان چگونه می‌توانند سیرو سلوک داشته باشند؟گفت: با توجه به شرایط هر کس، عمل فرق می‌کند. این مسئله در زمان پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) دغدغه‌ی بانوان بوده که چگونه باید جهاد کرد؟ پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) در پاسخ فرمود: جهادالمرأۀ حُسنُ التّبعّل؛ جهاد زن همان خانه داری، همسرداری و تربیت فرزند و ... است که اگر در جهت درست و با نیت صحیح انجام شود موجب رشد معنوی می شود.

ایشان افزود هر شخص باید راه سیرو سلوک خود را پیدا کند. سیرو سلوک برای هرکس متفاوت از شخص دیگر است. ممکن است سیروسلوک فردی مربوط به همسر و برای شخص دیگر فرزند باشد. بنابراین شیوه ی سیرو سلوک در نحوه ی رفتارفرد با اطرافیان و تحمل رفتارهای آنان و مدارا کردن با آنها است.

خانم لاجوردی در پایان بیان داشت؛ بانوان باید در هر شرایطی تشخیص دهند که در حال حاضر سیر و سلوک آنان در چه چیزی است و البته با این دیدگاه که خداوند این طور خواسته است و با این شرایط اجر می‌دهد. همچون آسیه همسر فرعون، بانو امین اصفهانی و ...که این گونه رشد کردند.

rss

    اوقات شرعی

    امروز : پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
    ۲۵ جمادى الثاني ۱۴۴۱

    عضویت در خبرنامه