جلسه ای با اولیاء طلاب در مدرسه الزهراء(س) برگزار شد

شناسه خبر : 87476

1398/10/19

تعداد بازدید : 26

جلسه ای با  اولیاء طلاب در مدرسه الزهراء(س) برگزار شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه الزهراء(س) از برگزاری جلسه مادران طلاب خبر داد.

به گزارش خبر گزاری کوثر از کاشان، سرکار خانم رحمانی در نشست با اولیای طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س)گفت: والدین گرامی باید از ویژگی های  دوره ی نوجوانی آگاهی کامل داشته باشند، و توجه به  مقتضیات زمان و تفاوت فرزندان امروزی و نسل گذشته امری لازم است؛ که باعث می‌شود ارتباط مؤثر بین فرزند و والدین صورت گیرد.

وی افزود: برنامه­ ریزی برای هر امری باید انعطاف پذیر باشد و در راستای توانمندی فرد باشد، زیرا این کار باعث تقویت خود باوری می‌گردد. حضرت علی(ع) می فرمایند: علم تو را راهنمایی می­کند ولی عمل تو را به نتیجه می­‌رساند. بنابراین در مطالعه و پیشرفت تحصیلی باید ما متعهد به نتیجه باشیم نه وابسته به نتیجه؛ زیرا وقتی به نتیجه نرسیدیم دچار یأس می‌­شویم.

وی در ادامه گفت: برای کارهای خود زمانی را قرار دهیم و هر شب قبل از خواب، هدف های خود را بنویسیم یعنی در واقع کارهایی که باید انجام دهیم یادداشت نماییم اما توصیه می شود برای کارهای خود ساعت مشخص نگذاریم زیرا ممکن است در بین ساعات اتفاقی پیش بیاید و برنامه­ شما به هم بخورد و در نهایت دچار استرس می­‌شویم. همچنین برنامه باید مکتوب باشد یعنی اهداف روزانه خود را در یک دفترچه بنویسیم؛ البته قابل ذکر است تعامل پدر و مادر ها در تحقق یک برنامه ریزی منسجم بسیار نقش دارد و موجبات موفقیت نوجوانان را در عرصه تربیتی و آموزشی فراهم  می‌کند.

rss

    اوقات شرعی

    امروز : پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
    ۲۵ جمادى الثاني ۱۴۴۱

    عضویت در خبرنامه