استاد کارگاه مهارت مدیریت نوین:

مهمترین مهارت‌های عرصه مدیریت مهارت فنی، نظری و انسانی می‌باشد

شناسه خبر : 87803

1398/10/28

تعداد بازدید : 53

مهمترین مهارت‌های عرصه مدیریت مهارت  فنی، نظری و انسانی می‌باشد
حجت‌الاسلام و المسلمین منطقی استاد کارگاه مهارت مدیریت اظهار داشت: مهمترین مهارت‌های عرصه مدیریت مهارت فنی، نظری و انسانی می‌باشد و به کارگیری این مهارت‌ها باعث کارآمدی بیشتر می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار كوثر از قم، آقای منطقی در کارگاه دانش افزائی مدیریت نوین در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم گفت: مهمترین مهارت‌های عرصه مدیریت مهارت  فنی، نظری و انسانی می باشد و به کارگیری این مهارت‌ها باعث کارآمدی بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه مدیریت، هنر به‌ کارگیری افراد برای رسیدن به اهداف است افزود: اگرچه مهمترین مهارت‌های عرصه مدیریت، مهارت فنی، نظری و انسانی تعریف شده است، اما مهارت ارتباط با خدا و مهارت خویشتن‌داری از اهمّ مبانی مدیریت اسلامی است.

 

منطقی افزود: مدیریت اسلامی شیوهٔ به‌کارگیری منابع انسانی و امکانات مادی، برگرفته از آموزه‌های اسلامی برای نیل به اهدافِ متأثر از نظام ارزشی اسلام می‌باشد.

استاد حوزه اضافه کرد: مدیریت هم هنری ذاتی است و هم اکتسابی و مدیران می‌توانند با گذراندن کارگاه‌هایی، این هنر را در خود ارتقاء دهند و مشکلات و پیچیدگی های سازمانی را مطابق با اصول علمی حل کنند.

استاد منطقی در پایان گفت: مدیریت انسان‌ها و رهبری آن‌ها همان فن بهتر بسیج کردن، بهتر سامان دادن و بهتر کنترل کردن نیروهای انسانی و به کار بردن آن‌ها در جهت اهداف سازمان است.

 

rss

    اوقات شرعی

    امروز : پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
    ۲۵ جمادى الثاني ۱۴۴۱

    عضویت در خبرنامه