سلسله مباحث تبلیغی با حضور امام جمعه پردیسان برگزار شد

شناسه خبر : 89537

1398/12/05

تعداد بازدید : 19

سلسله مباحث تبلیغی با حضور امام جمعه پردیسان برگزار شد
سلسله مباحث تبلیغی با حضور آیت الله قوامی، به همت معاونت فرهنگی در مدرسه آیت الله ایروانی قم برگزار شد

به گزارش خبرگزاری کوثر از قم، سلسله مباحث تبلیغی ویژه مبلغین و طلاب پایه پنجم  با حضور حجت الاسلام و المسلمین قوامی، در مدرسه حضرت آیت الله ایروانی(ره) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین قوامی در این جلسات به ابعاد اجتماعی شخصیت هایی مانند: حضرت معصومه سلام الله علیها، حضرت مریم سلام الله علیها، حضرت خدیجه سلام الله علیها، حضرت آسیه سلام الله علیها و حضرت زهرا سلام الله علیها و ارتباط و الگوگیری از ایشان توسط مبلغین پرداخت.

وی ضمن خاطره ای از آیت الله حائری در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: امام خمینی(ره) با استعانت از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مدارج بالا رسید و طلاب هم می توانند با ادامه راه ایشان به مدارج بالای علمی و تبلیغی نائل شوند.

حجت الاسلام و المسلمین قوامی بعد از بیان ویژگی های حضرت معصومه سلام الله علیها، حضرت مریم سلام الله علیها و ..... در این سلسله جلسات، به بیان ارتباط این ویژگی ها با مبلغین امروز پرداخت.

وی در ادامه اساس کار مبلغ را امر به معروف و نهی از منکر دانست و بیان کرد: این دو فریضه از همه فرائض بالاترند، چنانچه اساس اصول و فروع دین اسلام برآن می باشد و از این رو قرآن کریم، کار مبلغ در تبلیغ مبانی دین را، جهاد بزرگ عنوان می فرماید.

امام جمعه پردیسان، ویژگی های لازم و ضروری برای هر مبلغ را این گونه برشمرد: 1. انگیزه الهی 2. دلسوزی 3.  تشخیص دردهای اجتماع و ارائه داروی مناسب 4. استفاده زیاد از آیات و روایات 5. توجه به جلسه، زمان و مکان 6. قدرت بیان 7. معرفی 8. افزایش معلومات و در ادامه طی این سلسله مباحث به بیان ویژگی های مبلغین پرداخت.

وی اضافه کرد: تعلیم علم و دانش، امر به معروف و نهی از منکر نسبت به دیگران و نیز یادگیری و فراگیری علوم دینی، همه از کارهای مبلّغ دین و اعمال روزمره اوست و برای آن ها در آیات و اخبار پاداش های سنگینی وعده داده شده است.

وی در پایان برخی از پاداش ها را با ذکر روایات و آیات بیان کرد.

  

 

rss

    اوقات شرعی

    امروز : جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹
    ۹ شعبان ۱۴۴۱

    عضویت در خبرنامه