اجرای طرح «تابش»، توانمندسازی و ارتقای فرهنگ و اندیشه‌ی بانوان منتسب به شهدا

شناسه خبر : 93159

1399/04/05

تعداد بازدید : 23

اجرای طرح «تابش»، توانمندسازی و ارتقای فرهنگ و اندیشه‌ی بانوان منتسب به شهدا
افتتاحیه‌ی دوره‌ی توانمندسازی و ارتقای فرهنگ و اندیشه‌ی بانوان منتسب به شهدا، در روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها، در آستان مقدسه‌ی بانو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه‌ی علمیه‌ی خواهران استان قم، افتتاحیه‌ی دوره‌ی توانمندسازی و ارتقای فرهنگ و اندیشه‌ی بانوان منتسب به شهدا، در روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها، در آستان مقدسه‌ی بانو برگزار شد.

معاون فرهنگی حوزه‌ی علمیه‌ی خواهران استان قم با اشاره به اینکه این مجموعه، مسئولیت برنامه‌ریزی فرهنگی، هنری و رسانه‌ای کمیته‌ی بانوان را در کنگره‌ی شهدای استان قم برعهده دارد، بیان کرد: دغدغه‌ی اصلی ما طراحی و اجرای فعالیت‌هایی با رویکرد تخصصی و متناسب با اقتضائات عصری در عرصه‌ی ترویج فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت، با بهره‌مندی از ظرفیت‌های حوزه‌ی خواهران است.

نیک‌زاد تناسب فعالیت‌ها با مأموریت تعریف شده برای حوزه، ارائه‌ی خدمات مناسب فرهنگی به بانوان و توجه به اثرگذاری برنامه‌ها در میان جامعه‌ی مخاطب را از دیگر سیاست‌هایی خواند که بر این برنامه‌ها حاکم‌اند.

وی اجرای طرح «تابش»، توانمندسازی و ارتقای فرهنگ و اندیشه‌ی بانوان منتسب به شهدا، را از جمله دوره‌های آموزشی و فرهنگی برای بانوان برشمرد که با این رویکرد طراحی شده است و افزود: افتتاحیه‌ی این طرح در روز پربرکت میلاد کریمه‌ی اهل بیت سلام الله علیها، به میزبانی آستان مقدسه‌ی آن حضرت برگزار شد.

نیک‌زاد با بیان اینکه این نشست به عنوان بخش جنبی جشن روز دختران، برگزار شد، بیان کرد: در این برنامه که اولین برنامه‌ از سلسله نشست‌های هم‌افزایی همسران شهدا بود، مادران دختران نوجوان شهدا، دعوت شدند و این نشست‌ها با حضور مادران به تناسب دوره‌های سنی فرزندانشان استمرار خواهد داشت.

وی عنوان کرد: پیشنهاد تشکیل گروه‌های مهارت‌آموزی، تکمیل فرم‌های همکاری و اعلام آمادگی حضور در دوره‌های پیشنهادی، تبادل تجربه در مورد لزوم نشاط و تحرک در خانواده، معرفی کتاب‌هایی در این زمینه و آموزش چند بازی برای اجرا در منزل، از جمله فعالیت‌های این نشست بود.
مراسم متبرک پرچم‌گردانی و اهدای هدیه با دستان پرمهر مادران و به نیابت از پدران شهید، به دختران نوجوان بخش پایانی این برنامه بود.

 

http://www.whc.ir/image_gallery/file/large_45566.jpg

http://www.whc.ir/image_gallery/file/large_45567.jpg

 
 

rss

    اوقات شرعی

    امروز : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹
    ۱۳ ذي القعدة ۱۴۴۱

    عضویت در خبرنامه