معاون فرهنگی حوزه علمیه کریمه اهل بیت علیها السلام

جشن میلاد حضرت معصومه-علیهاالسلام-

شناسه خبر : 93270

1399/04/08

تعداد بازدید : 7

جشن میلاد حضرت معصومه-علیهاالسلام-
جشن میلاد حضرت معصومه(س) در سالن آیت‌الله خامنه‌ای با حضور طلاب و دختران منطقه برگزار شد.

خبر گزاری معاونت فرهنگی مدرسه علمیه کریمه اهل بیت-علیهاالسلام-، از برگزاری مراسم میلاد حضرت فاطمه معصومه-علیهاالسلام- و روز دختر در سالن آیت الله خامنه ای(حفظه الله) با حضور طلاب و دختران منطقه خبر داد.

در این مراسم خانم پرهیزگار استاد حوزه، با تشریح حدیثی از رسول خدا-صلی‌الله علیه وآله- گفت: دختر هدیه‌ی  ویژه‌ی خداوند به پدر و مادر است. شخصی که دارای یک فرزند دختر باشد این دختر برای او بهتر از 1000 حج و هزار جهاد در راه خدا و بهتر از 1000قربانی شتر و بهتر از 1000 مهمانی دادن است. در هر روز 12 برکت و رحمت الهی بر خانه ای که در آن دختران زندگی می کنند نازل می شود و آن منزل مورد زیارت و دیدار ملائکه قرار می گیرد.

 ایشان همچنین با تفسیر سوره مبارکه کوثر، معانی مختلف «کوثر را برشمرد که از آن جمله می‌توان به مواردی همچون «چیزی که شانش و خیر کثیر باشد»، «حوض خاص رسول خدا»، «نهری در بهشت»، «اولاد رسول خدا» و «نسل بابرکت و فرزندان آن حضرت» اشاره کرد.

وی در پایان معنای آیات سوره کوثر عنوان داشت: «انّ» معنای تحقیق و تعلیل است، «اعطیناک» از اخبار غیبی قرآن است و «فاء فصلّ»  دستور به شکر گزاری می باشد.


http://www.whc.ir/image_gallery/file/large_45624.jpg
 

rss

    اوقات شرعی

    امروز : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹
    ۱۳ ذي القعدة ۱۴۴۱

    عضویت در خبرنامه