با مشارکت معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان قم صورت گرفت:

برگزاری نشست مشترک مدیر کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران با تیم مربیان پیشگیری از اعتیاد استان قم

شناسه خبر : 106012

1400/01/18

تعداد بازدید : 27

برگزاری نشست مشترک مدیر کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران با تیم مربیان پیشگیری از اعتیاد استان قم
نشست مشترک مدیر کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران با تیم مربیان پیشگیری از اعتیاد استان قم و مسئولان دفتر تسهیلگری شهرقائم با هدف بررسی مشکلات این منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان قم، نشست مشترک مدیر کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران با تیم مربیان پیشگیری از اعتیاد استان قم، مسئولان دفتر تسهیلگری شهرقائم و نماینده معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان قم، در دفتر تسهیلگری شهرقائم برگزار شد.
در ابتدای جلسه، آقای معرفی، مسئول دفتر تسهیلگری شهرقائم، گزارشی از فعالیت های انجام شده داد و گفت: دوسال است که فعالیت ها در منطقه استحفاظی مدنظر شروع شده و بخشی از این اقدامات شامل آمارگیری، بررسی مشکلات، رسیدگی و مشارکت های مردمی، در این دو سال بوده است.
وی تصریح کرد: در سال دوم 35 مشکل در منطقه شناسایی شد که از جمله مهمترین آنها، حضور بسیاری از اتباع و معضلات فرهنگی موجود در محل، وجود بلوار که محل را به دو قسمت تقسیم کرده، اعتیاد بالا، پایین بودن سطح سواد ساکنین و فقدان وجود نیروی متخصص بویژه در بین بانوان است.

در ادامه آقای مرتضی برگستان، مدیر کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران با اشاره به برنامه ها و اهداف کانون دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران گفت: از جمله برنامه های مدنظر کانون دانش آموختگان؛ شناسایی، ظرفیت سنجی و سازماندهی طلاب و معرفی مربیان پیشگیری از اعتیاد و برگزاری دوره های ارتقایی است.

وی رسیدگی به امور و مشکلات انسان ها را رسالت انبیاء دانست و یادآورشد: مشکلات در زمینه های گوناگون و مناطق مختلف استان وجود دارد، متأسفانه بحث اعتیاد در محلات مرفه نشین منجر به خیانت و در محلات سطح پائین تر منجر به طلاق می گردد.
مدیر کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران تصریح کرد: باید فرهنگ تیمی کار کردن نهادینه شود و خواهرانی که دغدغه احیاء انسانها را دارند، بهتر است به سراغ خانواده های آسیب دیده و زنان سرپرست خانواده رفته و با آنان ارتباط گیرند.
آقای عبدی، مشاور حقوقی دفتر تسهیل گری نیز در ادامه اظهار داشت: متأسفانه آمار طلاق در این منطقه، حتی در بین اتباع، بسیار بالاست که بی ربط به مسئله اعتیاد نمی باشد. تشکیل تیم 30 نفره از طلاب شهرقائم، کمک زیادی در بهبود این امر داشته است. یکی از مهمترین برنامه های آنها، دوره مصلحین و طرح واکسیناسیون خواهران می باشد.

از جمله فعالیت های دیگری که مطرح شد، پیگیری پاتوق های مصرف در منطقه و استعمال دخانیات نوجوانان بود.
در پایان خواهران مبلغ، سوالاتی در مورد زمان و مکان برنامه های اجرایی از جمله، تبلیغ در محل زندگی خودشان را مطرح کردند.

خانم دانا بعد از مطرح کردن توانمندی های تیم، پیشنهاد داد: با توجه به شرایط و شناسایی آسیب ها، ظرفیت ها و محیا بودن مکان، مخاطب و احساس نیاز زیاد منطقه به کمک های فرهنگی و تبلیغی خواهران، برای شروع کار محلی مناسب است و اگر کار بصورت گروهی و منظم انجام شود قطعا نتیجه بهتری خواهیم گرفت.
 مصوباتی در این جلسه به تصویب رسید از جمله مشارکت و حضور بانوان تیم کاهش اعتیاد در شهرقائم، برگزاری 15 جلسه 2 ساعته توسط هر مربی، استقرار کارشناسان جهت پاسخگویی و مشاوره فردی و گروهی در مساجد و اماکن عمومی، برگزاری دوره های آموزشی جهت افزایش آگاهی کارشناسان در خصوص مبحث اعتیاد و آسیب های ناشی از آن.

 rss

    اوقات شرعی

    امروز : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
    ۲۸ رمضان ۱۴۴۲

    عضویت در خبرنامه