معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) :

هر مومن انقلابی، رزق سالانه خود را از شهادت مادر سادات(س) می گیرد.

شناسه خبر : 88344

1398/11/13

تعداد بازدید : 43

هر مومن انقلابی، رزق سالانه خود را از شهادت مادر سادات(س) می گیرد.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) از برگزاری مراسم ویژه شهادت حضرت زهرا(س) در مهدیه مدرسه علمیه حضرت آمنه(س)خبر داد.

 

به مناسبت شهادت جانسوز حضرت صدیقه طاهره(س)و همزمان با افتتاح مهدیه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی،این مراسم سوگواری همراه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مهدیه مدرسه علمیه حضرت آمنه(س)، برگزار گردید. در ابتدای مراسم خانم الهی پور با بیان سیر زندگی حضرت زهرا(س)، از دوران طفولیت تا ازدواج و شهادت ، نکاتی چند را ایراد نمود وی گفت: خانم فاطمه زهرا(س) قبل از 4 سالگی تا زمان شهادت در پیروی از ولایت و  تبعیت از پدر و همسر، نمونه سبک زندگی فاطمی می باشند. دامنه اختیارات والدین تا حدی است، که وقتی از فرزند بخواهند که حتی به زیارت ابی عبدالله(ع) نرود، و فرزند عکس این عمل را انجام دهد، مرتکب حرام شرعی شده لذا تبعیت از امر والدین و همسر در زندگی، از نکات بسیار مهم است.

خانم الهی پور هم چنین ادامه داد:  ویژگی بارز حضرت صدیقه(س) از 4تا 9 سالگی،«ام ابیها» بودن ایشان است و به جایی رسیدند که هم کف شخصیتی شدند که عزیزترین خدا و رسول او بود. ایشان به ما نشان دادند که در مقابل پدر و همسر چطور باید رفتار کنیم.

زمانی که حضرت زهرای مرضیه(س) وارد خانه امیرالمؤمنین(ع) شدند، گرچه زندگی متأهلی ایشان تا 9 سال بیشتر طول نکشید اما حضرت علی(ع)، تا 25 سال بعد از شهادت حضرت زهرا(س)، هر شب به مزارشان می رفتند، هر شب برای حضرت فاطمه(س) گریه می کردند و با ام ابیها(س) در و دل می نمودند.

حضرت امیرالمؤنین(ع) می فرمایند: وقتی وارد خانه می شدم ، با دیدن حضرت فاطمه(س)، همه ی غم های من برطرف می شد.

یا در روزهای آخر زندگی حضرت زهرا(س) زمانی که دو نفر از دشمنان به خانه امیرالمؤمنین آمدند و از حضرت علی(ع) تقاضای ورود را داشتند،

حضرت زهرا(س) در پاسخ امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: «البت بیتک،و الحره امتک و...»« یا علی خانه، خانه توست و فاطمه کنیز توست»..حضرت زهرا (س) با همه بغضی که از آن دشمنان داشتند، اما چه پاسخ زیبا و کاملی دادند که چه در مقام تبیعت از ولایت و چه در مقام شوهرداری سنگ تمام کذاشتند.

وی در پایان افزود: آیا همسران ما، زمانی که به ما نگاه می کنند، غم هایشان برطرف می شود؟ که البته باید همین گونه باشد و سبک زندگی فاطمی(س) برای ما الگوست.

پس از آن، فرزند شهید قاسمی به ذکر خاطراتی از پدر و شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و روضه اهل بیت(ع) با مداحی خانم شیرازی برگزار شد و در پایان از همه مدعوین، پذیرایی ناهار به عمل آمد.

 

 

rss

    اوقات شرعی

    امروز : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹
    ۱۳ ذي القعدة ۱۴۴۱

    عضویت در خبرنامه